استارتاپ‌های حوزه موسیقی توسعه می‌یابند

امضای تفاهم‌نامه بین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس

به منظور تحقق سیاست‌های کلان در حوزه علم و فناوری و همچنین تحقق اهداف اقتصادی از طریق گسترش فعالیت‌های دانش بنیان و توسعه صنایع خلاق در اکوسیستم ایران، تفاهم‌نامه‌ای با در حوزه استارتاپ‌های حوزه موسیقی میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس منعقد شد.

این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌های صنعت موسیقی در توسعه بسترهای کارآفرینی دانش بنیان و هم‌افزایی و به اشتراک‌گذاری منابع و تاسیس، راه‌اندازی و آغاز به کار مرکز شتابدهی و نوآوری صنایع خلاق ققنوس منعقد شد.

تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

در این تفاهم‌نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است که از تأسیس و راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری صنایع خلاق ققنوس حمایت مالی و معنوی به عمل آورد و همچنین اقدامات لازم برای تسریع در اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس و آغاز به کار مرکز را انجام دهد.

«کمک به تامین منابع مطالعاتی مورد نیاز برای فعالیت‌های مرکز با همکاری مجموعه‌ها و نهادهای ذیربط و ذینفع»، «معرفی استارتاپ‌های فعال در حوزه صنایع خلاق به مرکز»، «تسهیل شرایط و تسریع فرآیند اخذ تائیدیه خلاق و مجوزهای مورد نیاز برای استارتاپ‌های معرفی شده توسط مرکز» و «حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های موفق و معرفی آنها به بهره‌برداران و متقاضیان به خصوص در دستگاه‌های اجرایی» از دیگر تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این تفاهم‌نامه و در رابطه با استارتاپ‌های حوزه موسیقی است.

همچنین از دیگر حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توان به «حمایت از صادرات و بازارسازی برای محصولات تجاری شده توسط استارتاپ‌های تحت پوشش مرکز» و «اطلاع‌رسانی و معرفی فعالیت‌های مرکز شتابدهی و نوآوری به فعالان حوزه دانش بنیان در راستای برنامه شرکت‌های خلاق» اشاره کرد.

تعهدات موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس

«تاسیس، راه‌اندازی و راهبری مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه صنایع خلاق با تاکید بر صنعت موسیقی مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و چارچوب‌های قانونی، فرهنگی و اجتماعی مورد تایید کشور، تهیه گزارشات پیشرفت مراحل تاسیس و راه‌اندازی و ارائه آن هر سه ماه یک بار به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه بسته خدمات قابل ارائه به استارتاپ‌ها مطابق با تجارب موفق داخلی و خارجی نیز از تعهدات موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس در این تفاهم‌نامه است.

به منظور اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌نامه، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل می‌شود. این کمیته وظیفه تدوین برنامه اجرایی توافقات، تعیین اعتبار مورد نیاز و نظارت بر اجرای صحیح برنامه‌ها را بر عهده دارد.

مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ اول تیرماه ۹۸ به مدت ۳ سال تعیین شده است.

1 نظر
  1. امید واشقانی می گوید

    واقعا امیدواریم این تفاهم نامه کمکی باشه برای استارتاپ های فعال در حوزه موسیقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.