ارز دیجیتال برای کاربران هندی برنامه واتس اپ در راه است

⁣فیس بوک به زودی ارز دیجیتال خود را برای کاربران واتس اپ عرضه می کند. این ارز برای کاربران هندی عرضه خواهد شد. نخستین بار در ماه می گزارش شد فیس بوک پس از تغییراتی در ساختار مدیریت این شرکت مشغول کار روی تولید ارز مجازی است.

درهمین راستا اکنون به نظر می رسد این شبکه اجتماعی قصد دارد ارز دیجیتال« استیبل کوین» را عرضه کند. این ارز دیجیتال قرار است برای کاربران واتس اپ در هند ارائه شود. «استیبل کوین» یا سکه پایدار ارز دیجیتالی است که هدف آن حفظ ارزش سرمایه است.

منابع آگاه از این امر ادعا می کنند فیس بوک قصد دارد برای عرضه ارز دیجیتال خود روی بازار«حواله های مالی» در هند تمرکز کند. در این بازار بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از پیام رسان واتس اپ استفاده می کنند. اما هنوز راه زیادی تا ارائه سکه ها باقی مانده است.

سخنگوی فیس بوک در همین راستا به ایندپندنت گفت: فیس بوک هم مانند بسیاری از شرکت های دیگر مشغول بررسی راه هایی برای استفاده از فناوری بلاکچین است. درهمین راستا یک گروه کوچک مشغول بررسی کاربردهای مختلف آن هستند. البته هیچ جزئیات دیگری درباره این پروژه ارائه نشده است اما چندین تقاضا برای نظر دادن و شفافیت در مورد نوع اپلیکیشن‌هایی که این تیم درحال کار بر روی آنها هستند صادر شده است.

تحلیل‌گران رمز ارزها می‌گویند معرفی کردن یک ارز دیجیتال به پلتفرمی با چنین پایگاه کاربری بزرگی که بیش از ۱.۵ میلیارد نفر از مردم سراسر جهان را در خود جای داده است می‌تواند به اولین جریان واقعاً اصلی رمز ارزنگاری در جهان منتج شود.

به گفته الکس ال نمر، مدیر بنگاه بلاکچین Nexus، رمز ارزها هم اکنون نیز به عنوان یک جایگزین دیجیتال که توسط میلیون‌ها نفر برای انقال امن و ایمن اعتبارات مالی به صورت آنلاین مورد استفاده بوده است به رسمیت شناخته می‌شود. بنابراین امکان پذیر کردن شرایطی که بتواند بر روی پلتفرم‌هایی نظیر فیسبوک و واتس اپ نیز استفاده شود قدم منطقی بعدی در همین مسیر است.

این اقدام به کاربران توانایی خرید محصولات، کالاها و خدمات را با اراده ی تنها یک کلیک ساده می‌دهد. شاید وقت آن فرا رسیده است که شرکت‌ها و سازمان‌های پیشرو ارز رمزها را به عنوان نقطه شروع عصر جدیدی برای ارزهای دیجیتال حایگزین تأیید کنند و برنامه‌ریزی‌های خود را با هدف یکپارچه‌سازی خدمات برای اقتباس انبوه و گریزناپذیر آن استوار سازند.

منبع: independent

مترجم: تمنا منصوری

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.