آیسرتیس هم یونیکورن شد!

بخشی از سرمایه جذب‌شده استارتاپ آیسرتیس صرف توسعه یک پلتفرم بلاکچین خواهد شد

آیسرتیس (Icertis)، استارتاپ مدیریت قراردادها با جذب سرمایه 115 میلیون دلاری در دور جدید تأمین مالی به یک کسب و کار تک شاخ یا یونیکورن تبدیل شده است.

استارتاپ آیسرتیس ، کسب و کاری نوپا و موفق است که در زمینه مدیریت قراردادها فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در شهر واشنگتن قرار دارد. این کسب و کار به شرکت‌‎ها و کسب و کارهای بزرگ کمک می‌کند که راحت و بدون دغدغه بتوانند قراردادهای خود را مدیریت و سازمان‌دهی و از وجود مشکلات بعدی جلوگیری کنند.

این استارتاپ به تازگی دور جدیدی از رویدادهای تأمین مالی خود را برگزار کرد و توانست 115 میلیون دلار سرمایه جذب کند. این دور از جذب سرمایه باعث شد که ارزش این کسب و کار از یک میلیارد دلار فراتر برود و به عنوان یک تک‌شاخ در ارائه نرم افزار به عنوان سرویس محسوب شود.

مدیران این استارتاپ اعتقاد دارند تبدیل شدن این استارتاپ به یک یونیکورن باعث می‌شود که بتواند با آزادی و توانمندی بیشتری بر جهان پیرامون خود تأثیر بگذارد. این کسب و کار نزدیک به 10 سال است که کار می‌کند و خدمات خود را به شرکت‌های زیادی ارائه داده است.

این استارتاپ به تازگی توانست دور E تأمین مالی خود را با حضور سرمایه‌گذران بین‌المللی برگزار کند. این دور توسط گری‌کرافت و پرمجی‌اینوست برگزار شد. شایان ذکر است که شرکت‌های دیگری مانند گروه سرمایه‌گذاری B، مشاوران کراس کریک، ایت رودز، ایگنیشن پارتنرز، مری‌تک کپیتال پارتنرز و پی‌اس‌‎پی گروث در این دور از تأمین مالی استارتاپ آیسرتیس شرکت داشتند.

برگزاری دور E جذب سرمایه با جمعی از بهترین سرمایه‌گذاران

این استارتاپ به تازگی توانست دور E تأمین مالی خود را با حضور سرمایه‌گذران بین‌المللی برگزار کند. این دور توسط گری‌کرافت و پرمجی‌اینوست برگزار شد. شایان ذکر است که شرکت‌های دیگری مانند گروه سرمایه‌گذاری B، مشاوران کراس کریک، ایت رودز، ایگنیشن پارتنرز، مری‌تک کپیتال پارتنرز و پی‌اس‌‎پی گروث در این دور از تأمین مالی استارتاپ آیسرتیس شرکت داشتند.

این استارتاپ در طی ده سال فعالیت و تلاش شبانه‌روزی توانست منابع مالی زیادی گردآوری و خود را به یک غول در زمینه مدیریت قراردادها معرفی کند. نیاز شرکت‌های بزرگ به آیسرتیس باعث شد که این استارتاپ دفاتری را در شهرهای سیاتل، پونا، سنگاپور، لندن، پاریس و سیدنی افتتاح کند.

آیسرتیس با جذب سرمایه جدیدش چه خواهد کرد؟

آیسرتیس اعلام کرده که این منابع قرار است در موارد زیر صرف و هزینه شود:

  • تمرکز این استارتاپ این است که منابع مالی جدید را با اولویت بالا به توسعه و رشد فناوری‌های موجود در کسب و کار خود اختصاص دهد تا بتواند از این طریق بازدهی را افزایش دهد.
  • این استارتاپ قصد دارد خدمات بیشتر و بهتری به سازمان‌های تحت پوشش خود اختصاص دهد و پشتیبانی از آن‌ها را بیشتر و بهتر کند. این کار باعث می‌شود که اصل پیگیری مشتری به بهترین شکل رعایت شود و از این طریق کسب و کارها و سازمان‌های بیشتری تمایل به استفاده از این نرم افزار پیدا کنند.
  • قرار است که بخشی از منابع مالی جدی برای توسعه پلتفرم بلاکچین این استارتاپ هزینه شود تا این کسب و کار بتواند با جدیدترین فناوری‌های روز سازگار شود و با سایر نرم افزارهای قدرتمند در زمینه مدیریت قراردادها همگام شود و از این طریق به حل  چالش‌هایی مانند شفافیت در زنجیره تأمین و سازگاری با گوهینامه‌ها و مجوزها کمک کند.

درآمد و گستردگی کار استارتاپ آیسرتیس

استارتاپ آیسرتیس اخیراً ادعا کرد که حدود 100 میلیون دلار درآمد دارد ولی قصد دارد که با توسعه فناوری‌ها و شیوه ارائه خدمات و پشتیبانی این درآمد تا به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

پژوهش‌های متخصصان استارتاپ‌ها نشان می‌دهد که این استارتاپ در حال حاضر به پنج شرکت بزرگ و بسیار پیشرفته که ارزش بالایی دارند، خدمت‌رسانی می‌کند. بررسی‌های دقیق‌تری که انجام شده، نشان داد که حتی شرکت مایکروسافت برای مدیریت قراردادهای خود از خدمات و نرم افزارهای آیسرتیس استفاده می‌کند.

این شرکت قصد دارد با بازاریابی‌ وسیع‌تر، ارائه خدمات بهتر و ارائه پشتیبانی در سراسر جهان، تمامی شرکت‌های پیشرو در سراسر جهان را در زیر چتر خدمات نرم افزاری خود قرار دهد. چشم‌انداز این شرکت نشان می‌دهد که این شرکت هیچ محدودیتی برای مدیریت انواع قراردادها ندارد و قصد دارد بهترین خدمات ممکن را در اختیار کاربران فردی و سازمانی قرار دهد.

آیسرتیس اعلام کرده که احتمالاً به زودی چندین کسب و کار را خریداری کند و بازار خود را توسعه دهد. گویا این کسب و کارها بهترین تناسب را با حوزه مدیریت قراردادها دارند.

استارتاپ آیسرتیس
دفتر استارتاپ آیسرتیس

آیسرتیس به دنبال رفع محدودیت‌های قراردادی

آیسرتیس تصمیم دارد که به تمامی کاربران خود این امکان و اجازه را بدهد که تمامی قراردادهای خود را از طریق این نرم افزار مدیریت کنند. این شرکت می‌خواهد قراردادهای مربوط به خرید، فروش، قراردهای سازمانی از جمله توافق در مورد عدم افشای اطلاعات محرمانه (قرارداد محرمانگی) را در نرم افزارهای خود جای دهد.

در این نرم افزارها قرار است که کاربران بتوانند قراردادهای دلخواه خود را ایجاد و تمام بندهای آن را از نظر اجرا و عدم اجرا، چک، بررسی و پیگیری کنند. با این کار آیسرتیس می‌تواند دریابد که هر دو طرف قرارداد به تمامی بندهای مورد توافق پایبند بوده‌اند یا نه.

در صورتی که مشکلی در اجرای قرارداد شناسایی شود یا نرم افزار به این نتیجه برسد که بندهای قرارداد به درستی اجرا نمی‌شود، شروع به ارسال پیام‌های مدیریتی می‌کند تا مدیران به صورت کامل از اشکالات و نقص‌های موجود در قراردادها باخبر و آگاه باشند.

به عنوان مثال ممکن است یک پیمانکار با یک شرکت قراردادی یک‌ساله ببندد ولی هیچ‌یک از طرفین متوجه تمام شدن قرارداد نشوند. در چنین مواقعی نرم افزار تمام شدن مدت زمان قرارداد را اعلام می‌کند و از کاربر می‌خواهد که در اسرع وقت آن را تمدید کند.

آیسرتیس، استارتاپی هندی‌الاصل

این استارتاپ ابتدا در هند پا به عرصه رقابت نهاد و از همان ابتدا به کاربران خود کمک می‌کرد که بیش از 5.7 میلیون قرارداد به ارزش کلی 1 تریلیون دلار را مدیریت کنند. مارک تربیک، یکی از شرکای آیسرتیس در شرکت گری‌کراف اعلام کرد: «آیسرتیس این توانمندی را دارد به تعداد زیادی از کاربران ارزشمند و قدرتمند خدمت‌رسانی کند و همین عامل موجب می‌شود که به قدرت زیادی در بین استارتاپ‌ها دست یابد.»

بعد از مدتی تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران تصمیم گرفتند که در این استارتاپ سرمایه‌گذاری کنند. سمیر بوداس، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل آیسرتیس گفته است: «این استارتاپ تک‌شاخ امروزه اعتبار و قدرت خاصی پیدا کرده است و می‌تواند بزرگ‌ترین سازمان‌ها را تحت پوشش خدمات و فناوری خود قرار دهد. مدیریت قراردادها نه‌تنها در یک سازمان بزرگ، بلکه در یک کارگاه ساده نیز مورد نیاز است. با آیسرتیس، مدیریت تمامی انواع قراردادها آسان خواهد شد.»

مطالب مرتبط:
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.