امارات به مدیران استارتاپ‌های خارجی ویزای ۵ ساله می‌دهد

برنامه‌ریزی گسترده‌ امارات برای جذب نخبگان دنیای فناوری

امارات به مدیران یا مؤسسان استارتاپ‌های معتبر و خوش فکر در سراسر جهان ویزای پنج ساله می‌دهد. این ویزا به شرکای تجاری این استارتاپ‌ها و حداکثر به سه مدیراجرایی آنها نیز اعطا می شود.

دولت امارات در سال‌های اخیر برنامه‌ریزی گسترده‌ای به منظور جذب نخبگان دنیای فناوری به این کشور انجام داده و قصد دارد مؤسسان و مدیران استارتاپ‌های موفق در جهان را به هر شکل ممکن به این کشور بکشاند.

اعطای بودجه و حمایت‌های متنوع

بر اساس آمار منتشر شده توسط دولت امارات، تا به حال به مدیران ۱۰۰ شرکت و استارتاپ برتر از کشورهای مختلف عربی ویزای طولانی مدت برای کار و سرمایه‌گذاری در این کشور اعطا شده است. اما قرار است این ایده در سطحی جهانی اجرا شود. از میان این استارتاپ‌ها تنها ۱۹ مورد در امارات مستقر شده‌اند. اعطای بودجه و حمایت‌های مختلف نیز در دستور کار دولت این کشور قرار دارد.

تاسیس سیلیکون پارک در دوبی

از سوی دیگر قرار است سیلیکون پارک دوبی در نیمه اول سال ۲۰۱۹ در این شهر تأسیس شود. سیلیکون پارک اولین شهر هوشمند دوبی است که دارای بخش‌های مسکونی، اداری و غیره است. این شهر هوشمند متشکل از ۷۱ هزار متر مربع فضای اداری، ۲۵ هزار متر مربع فضای تجاری، ۴۶ هزار متر مربع فضای مسکونی، هتلی با ۱۱۲ اتاق و ۵۹ آپارتمان مبله است.

قرار است ۲۰ هزار نفر در این پارک مشغول به کار شوند و افتتاح آن در دو مرحله اتفاق بیفتد. کنترل این شهر هوشمند از طریق یک سیستم کنترل مرکزی با استفاده از حسگرهایی متعدد صورت می‌گیرد و سه سیستم هوشمند هم برای مدیریت ساختمان‌ها در نظر گرفته شده است. سیستم‌هایی نیز برای ارتقای امنیت، مدیریت مصرف انرژی، تهویه مطبوع با انرژی خورشیدی و غیره در نظر گرفته شده اند.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.