سرمایه‌گذاری خطرپذیر ویزا در حوزه رمزارزها

انکوریج استارتاپ فعال در حوزه ارز دیجیتال، ۴۰ میلیون دلار سرمایه جذب می‌کند

دیوگو مونیکا و ناتان مک‌کولی، موسسان استارتاپ انکوریج، بیش از ده سال در شرکت اسکوئر در زمینه مهندسی امنیت فعالیت کردند و توانستند ظرف این مدت، تجربه خوبی در این حوزه کسب کنند. آن‌ها نرم افزارهایی را طراحی کردند که در حال حاضر بهره‌وری بسیار خوبی دارد و می‌تواند سالیانه از بیش از ۸۰ میلیارد دلار نگهداری و امنیت آن را حفظ کند.

این افراد پس از جدایی از اسکوئر به شرکت داکر پیوستند و توانستند به افزایش امنیت زیرساخت‌های موجود در بانک‌های برتر، دولت‌ها و سه ارائه‌دهنده اصلی فضای ابری در جهان کمک کنند.

جدایی از داکر و راه‌اندازی انکوریچ

این دو فرد با تجربه‌های خوبی که اندوخته بودند از داکر جدا شدند و تصمیم گرفتند که انکوریج را راه‌اندازی کنند. این استارتاپ در سال ۲۰۱۷ در شهر سان‌فرانسیسکوی ایالت کالیفرنیای آمریکا تأسیس شد. ساده‌ترین بیان ممکن برای تعریف انکوریج به شرح زیر است:

«انکوریج، یک مرکز دیجیتال برای حفاظت از دارایی‌ها است که بر اساس فرآیندهای رمزنگاری فعالیت می‌کند. این استارتاپ با استفاده از مهندسی امنیت به کسب و کارهای گوناگون کمک می‌کند که از دارایی‌ها و سرمایه‌های خود محافظت و نگهداری کنند.»

هدف و رسالت استارتاپ انکوریج، توسعه و پیشرفت مشارکت سازمانی در زمینه دارایی‌های دیجیتال است. تیم این استارتاپ در پی راهکارهای مناسب و منطقی برای حفاظت از دارایی‌های دیجیتال هستند و می‌خواهند کاری کنند که شرکت‌ها و موسسات مختلف با استفاده از ارزهای دیجیتال کارهای خود را به پیش ببرند. انکوریج از سال ۲۰۱۷ تاکنون، پیشرفت‌های زیادی در این زمینه کرده است و نظر سازمان‌های زیادی را به خود جلب و جذب کرده است. سازمان‌های مختلفی از جمله بلاکچین کپیتال، پلی‌چین، پارادایم و غیره با استارتاپ انکوریج همکاری دارند.

همکاری ویزا و انکوریچ

انکوریج به تازگی دور B تأمین مالی خود را برگزار کرد و توانست در این سری از جذب سرمایه، ۴۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. این سرمایه به رشد و توسعه این استارتاپ کمک زیادی می‌کند. انکوریج متعهد شده است که از این سرمایه برای همکاری با سرمایه‌گذاران مختلف و سایر همکاران راهبری استفاده کند تا بتواند رسالت و هدف خود را با سرعت بیشتری دنبال کند.

این دور از تأمین مالی انکوریج با رهبری و مدیریت شرکت بلاکچین کپیتال انجام شد. این شرکت سرمایه‌گذاری در زمینه نوآوری در حوزه بلاکچین کار می‌کند و سرمایه خود را در این حوزه هزینه می‌کند. بلاکچین کپیتال، ید بیضایی در زمینه حفاظت و نگهداری از ارزهای دیجیتال دارد. از این جهت نمی‌توان به این شرکت، به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر نگاه کرد که هیچ‌گونه فعالیت تخصصی ندارد.

در کنار بلاکچین کپیتال، شرکت ویزا نیز نقش مهمی در این دور از تأمین مالی ایفا کرد. شرکت ویزا، یک موسسه فعال در زمینه فناوری مالی است و تجربه خوبی در حوزه زیرساخت‌های مالی دارد. این سرمایه‌گذاری، سازگاری زیادی با استراتژی جهانی ویزا دارد. همکاری ویزا و انکوریج باعث می‌شود که سایر شرکت‌های فناوری مالی بتوانند به انکوریج به عنوان یک منبع مورد اعتماد برای نگهداری از دارایی‌های دیجیتال بنگرند.

چشم انداز انکوریج و هدف از جذب سرمایه ۴۰ میلیون دلاری

  • پشتیبانی از تمامی دارایی‌ها

شرکت انکوریج تصمیم دارد که دست مخاطبان خود را از نظر نوع دارایی باز بگذارد. هدف این استارتاپ پشتیبانی از تمامی دارایی‌هایی است که با استاندارد کیفیت و ایمنی سازگار هستند.

  • یکپارچگی با سرویس‌های مالی مختلف

بسیاری از سرمایه‌گذاران تصور می‌کنند که انکوریج با سایر سرویس‌های مالی ارتباط ندارد. در حالی که انکوریج تلاش می‌کند که ارتباط با سایر سرویس‌های مالی را آسان کند تا کاربران مختلف بتوانند منابع مالی و دارایی‌های دیجیتال خود را به راحتی و به شکلی امن انتقال دهند.

ذخیره‌سازی سرد چیست؟

شرکت‌های ویزا و انکوریج پیش از این در پروژه لیبرا همکاری داشتند. لیبرا در واقع نامی است که شرکت فیس‌بوک برای ارز دیجیتال خود انتخاب کرده است. این نخستین باری نیست که ویزا روی یک استارتاپ فعال در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند. اولین سرمایه‌گذاری ویزا به چهار سال قبل برمی‌گردد. در آن زمان ویزا روی یک شرکت بلاکچین با نام چِین سرمایه‌گذاری کرد.

در حال حاضر هیچ مطلبی در مورد میزان سرمایه‌گذاری ویزا روی انکوریج منتشر نشده است. دیوگو مونیکا اعلام کرد: «انکوریج با فیس‌بوک همکاری‌های زیادی دارد که یکی از این همکاری‌ها، به پروژه لیبرا برمی‌گردد.»

استارتاپ انکوریج روی جایگزین‌های امن و عالی برای روش «ذخیره‌سازی سرد» کار می‌کند. مقصود از ذخیره سرد ارزهای دیجیتال، یک روش امنیتی است که اکثر سرمایه‌گذاران برای حفاظت از دارایی‌های دیجیتال خود از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر این روش یکی از بهترین روش‌ها برای نگهداری از ارزهای دیجیتال محصوب می‌شود. در این روش از کلیدهای خصوصی، اعداد و حروف رمزی و روش‌های آفلاین مانند جعبه سپرده امنیتی بانکی برای نگهداری از دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود.

انکوریج از نرم افزارهای بیومتریک و سیستم‌هایی استفاده می‌کند که نیاز به چند مجوز و تأیید افراد مختلف دارد. این روش باعث می‌شود که امنیت دارایی‌های دیجیتال بیشتر شود و افراد بتوانند کنترل بیشتری روی ارزهای دیجیتال خود داشته باشند. در واقع در این روش، افراد خودشان به صورت کاملاً آزاد و فعال وارد شبکه‌های ارز دیجیتال می‌شوند.

بارت استفنز یکی از اعضای بلاکچین کپیتال که باعث شد این شرکت در انکوریج سرمایه‌گذاری کند، گفت: «در هفت سال گذشته، هیچ محصولی مانند محصول انکوریج من را راضی نکرده بود. بلاکچین کپیتال در ابتدا مشتری انکوریج بود. پس از این‌که خدمات ویژه و عالی این استارتاپ را مشاهده کردیم، تصمیم گرفتیم که در آن سرمایه‌گذاری کنیم.»

در حال حاضر انکوریج حدود ۳۵ کارمند دارد و از بیت‌کوین، اتریوم و بیش از ۵۰ ارز رمزی دیگر پشتیبانی می‌کند. این سرمایه‌ جدید به این استارتاپ کمک می‌کند که بتواند ارزهای دیجیتال جدیدی را به مجموعه فعالی اضافه کند. تاکنون انکوریج از طریق سری‌های مختلف تأمین مالی ۵۷ میلیون دلار جذب کرده است.

مطالب مرتبط:
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.