اولین برنامه جذب سرمایه پارس فاندینگ برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت تامین مالی جمعی پارس فاندینگ خبر داد

سولماز صادق‌نیا، مدیرعامل پارس فاندینگ از برگزاری اولین برنامه جذب سرمایه این شرکت تامین مالی جمعی با حضور ۱۰ استارتاپ منتخب در تاریخ ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد.

مدیرعامل پارس فاندینگ با بیان اینکه دستورالعمل تامین مالی جمعی در اردیبهشت ماه ۹۷ توسط شورای عالی بورس مصوب و درشهریور سال ۹۷  ابلاغ شد، گفت: «هسته اولیه پارس فاندینگ از اواخر سال ۹۶ تشکیل شده و در اوایل سال ۱۳۹۷ رسما به عنوان یک شرکت فعال در حوزه تامین مالی جمعی (Crowdsourcing) آغاز به کار کرد و در کنار تعامل با فرابورس به عنوان نهاد ناظر بر مباحث تامین مالی جمعی، زیرساخت‌های خود را برای جذب و تأمین سرمایه برای استارتاپ‌ها مهیا کرد.»

صادق‌نیا در مورد نحوه پذیرش استارتاپ‌ها در پارس‌فاندینگ توضیح داد: «پارس‌فاندینگ برای پایش استارتاپ‌ها، بررسی توانمندی‌ها و قابلیت‌های تیم و جذابیت مدل کسب‌وکار آن‌ها از کمیته‌ای با عنوان کمیته پذیرش استفاده  می‌کند که از افراد توانمند تکنیکی، مالی، حقوقی و بازاریابی و حوزه کسب‌وکار مربوطه تشکیل شده است. اعضای کمیته پذیرش پارس‌فاندینگ تجربیات خوبی در حوزه تجارت، کسب‌وکار و مالی دارند و اغلب مالک و بنیان‌گذار کسب‌وکار بوده‌اند. این موضوع سبب شده تا کسب‌وکارهایی که در پارس فاندینگ ارائه می‌کردند به خوبی بررسی شوند و نقطه نظرات افراد خبره در پذیرش استارتاپ‌ها دخیل باشد.»

بررسی اولیه ۱۰۰ استارتاپ با حضور کارشناسان حقوقی و روان‌شناس

او در ادامه گفت: «در طی این مدت حدود ۱۰۰ استارتاپ را بررسی کردیم. این استارتاپ‌ها مورد بررسی اولیه قرار گرفتند، در کمیته پذیرش مطرح شدند، بیزینس‌مدل و برنامه تجاری آن‌ها بررسی شده و همچنین عوامل موفقیت آن‌ها در کنار تیم‌‌هایشان مورد بازبینی قرار گرفت. حضور کارشناسان حقوقدان و روان‌شناس در کمیته پذیرش پارس فاندینگ این امکان را به وجود آورد تا علاوه بر بررسی الزامات حقوقی و قانونی در کسب‌وکارها، انسجام و توانمندی شخصیتی تیم‌ها نیز سنجیده شود.»

صادق نیا اضافه کرد: «از میان استارتاپ‌های بررسی شده در کمیته پذیرش پارس فاندینگ تعدادی از آن‌ها از نظر دارا بودن قابلیت جذب سرمایه توانمند شناسایی شدند و در زمینه اصلاح بیزینس مدل‌هایشان به آن‌ها مشاوره داده شد. برخی از این استارتاپ‌ها پس از مشاوره تصمیم گرفتند روی محصولات خود کار کنند و در زمان دیگری جذب سرمایه داشته باشند.»

برگزاری برنامه جذب شرکت تامین مالی جمعی پارس فاندینگ

مدیرعامل پارس فاندینگ از برگزاری اولین برنامه جذب سرمایه آن شرکت تامین مالی جمعی در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد و گفت: «بعد از انجام مشاوره تصمیم گرفته شد تا تعدادی از استارتاپ‌های توانمند روی پلتفرم آماده جذب سرمایه شوند. با تعاملاتی که با فرابورس صورت گرفت و با توجه به اعلان فرابورس زیرساخت‌های مجوز تامین مالی جمعی فراهم و فراخوان ارائه مجوز ابلاغ شده و پارس فاندینگ نیز مستندات خود را آماده ارسال کرده است. در همین حین در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ اولین برنامه جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها را برگزار خواهیم کرد. در این مراسم با حضور ۱۵۰ سرمایه‌گذار، ۱۰ استارتاپ منتخب کمیته پذیرش لانچ خواهد شد.»

صادق نیا در مورد سرمایه‌‌گذارانی که در برنامه جذب سرمایه پار‌‌س فاندینگ حضور خواهند داشت توضیح داد: «سرمایه‌گذاران حاضر در این مراسم از سرمایه‌گذاران اکوسیستم استارتاپی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند. همچنین تعداد زیادی از آن‌ها را سرمایه‌گذاران سنتی که کسب‌وکار و کارخانه دارند و مایل به سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای آنلاین هستند، تشکیل می‌دهند.»

نحوه انجام جذب سرمایه در پارس فاندینگ

او در مورد نحوه جذب سرمایه توسط استارتاپ‌ها گفت: «در روز سرمایه‌گذاری سبد متنوعی از استارتاپ‌ها ارائه می‌شوند تا سرمایه‌گذاران با این استارتاپ‌ها آشنا شده و جذب سرمایه آغاز شود. استارتاپ‌ها به مدت یک ماه روی پلتفرم پارس فاندینگ قرار می‌گیرند و می‌توانند جذب سرمایه انجام دهند. بعد از گذشت این مدت در صورت جذب سرمایه، برنامه تامین سرمایه استارتاپ‌ها بسته می‌شود.»

صادق‌نیا در پایان گفت: «برای سرمایه‌گذارانی که علاقمند به پیوستن به جمع سرمایه‌گذاران پارس فاندینگ هستند همچنین برای استارتاپ‌هایی که علاقمند به جذب سرمایه توسط پارس فاندینگ هستند این امکان وجود دارد تا با مراجعه به آدرس parsfunding.com درخواست خود را ارسال کنند.»

منبع: وبنا

1 نظر
  1. امیرعلی صادق نیا می گوید

    ممنون از اطلاع رسانیتون . پارس فاندینگ رویکرد خوبی در پیش گرفته و این عالیه .. امیدوارم این روند ادامه پیدا کنه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.