اپلیکیشن UID طی مراسمی در پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران رونمایی شد

پلتفرم هویت دیجیتال UID، اولین پلتفرم رگ‌تک و احراز هویت مجازی در کشور است که با هدف ارائه راهکار برای مراحل طولانی شناسایی دیجیتال کاربران بر بستر اینترنت توسط شرکت دانش‌بنیان یوتاب طراحی و آماده استفاده شده است.

به گزارش آی‌چیزها، پلتفرم هویت دیجیتال UID، دوشنبه ۲۰ اسفند ماه در یک نشست خبری که در پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران (کرج) برگزار شد، با حضور مدیرعامل شرکت یوتاب و معاونت دانشجویی پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران رونمایی شد.

مدیرعامل یوتاب
حامد اکبری

به گفته حامد اکبری، مدیرعامل یوآیدی، این راهکار می‌تواند به یکی از مهم‌ترین و جدیدترین چالش‌ها در کشور یعنی افزایش امنیت و صحت‌سنجی اطلاعات هویتی ایرانیان در فضای دیجیتال و کمک به رفع موانع توسعه‌ای که در این زمینه برای کسب‌وکارهای نوپای کشور وجود دارد پاسخ دهد. همچنین با استفاده از UID دیگر نیازی به انجام فرایندهای تکراری و خسته‌کننده پر کردن فرم‌ و وارد کردن اطلاعات شخصی در موارد گوناگون نخواهد بود.

او در این جلسه توضیح داد که UID یک سرویس داینامیک QR کد است، به این معنی که امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده در آن وجود دارد.

استفاده دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران از UID

در این نشست، اویسی، معاونت دانشجویی پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران نیز با اشاره به اینکه حمایت از کسب‌وکارهای نوآورانه در یک محیط آکادمیک، به نوعی وظیفه به حساب می‌آید، بیان کرد: «معاونت دانشجویی پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران با استفاده از پلتفرم هویت دیجیتال UID امکان اتصال دانشجویان به کسب‌وکارهای آنلاین و حراست از آنها در فضای مجازی را فراهم کرده است.»

گفتنی است، این معاونت با همکاری شرکت دانش‌بنیان UID یک هویت دیجیتالی منحصربه‌فرد به دانشجویان خود ارائه و امکان دریافت خدمات را برای آنها به‌صورت سریع‌تر و امن‌تر فراهم کرده است. همچنین با توجه به همکاری پلتفرم UID با شرکت کاریابی ایران تلنت و تأیید مقطع تحصیلی دانشجویان برای این شرکت، این دانشگاه در نظر دارد امکان جذب سریع‌تر دانشجویان خود را به بازار کار فراهم آورد.

استفاده دانشجویان پردیس کشاورزی دانشگاه تهران از UID
معاونت دانشجویی پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران

هویت دیجیتال چیست؟

در حال حاضر با داشتن یک سیم کارت و اینترنت همه می‌توانند در سایت‌های مختلف اینترنتی ثبت‌نام کرده و از خدماتی که ارائه می‌کنند استفاده نمایند. به همین دلیل و به علت عدم وجود زیرساخت برای احراز هویت افراد در فضای آنلاین، کلاه‌برداران به‌راحتی می‌توانند هویت دیگران را جعل و از آن سوءاستفاده کنند. لذا با داشتن یک هویت دیجیتال منحصربه‌فرد (Unique Identity) یا UID، مثل یک شماره ملی که در کارت ملی درج شده است کاربران می‌توانند با اثبات صحت اطلاعات خود از مزایای قابل‌توجهی برخوردار شوند.

این هویت دیجیتال منحصربه‌فرد (UID) که زیرساخت آن بر بستر موبایل و گوشی‌های هوشمند استوار است می‌تواند اولین حلقه مفقوده در ایجاد زنجیره خدمات بیشتر در بستر آنلاین باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.