خطوط هوایی ایر فرانس هم بلاکچینی شد!

ایر فرانس-KLM پنجمین شرکت بزرگ هواپیمایی در جهان، با شرکت مبتنی بر بلاکچین Winding Tree در زمینه رزرو پرواز و یافتن راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های مسافران و همچنین افزایش سودآوری از طریق حذف واسطه‌ها، وارد مشارکت شده است.

این شرکت هواپیمایی امیدوار است که این مشارکت، کاهش یا حذف واسطه‌ها در فرآیند خرید، پیشنهادات پر منفعت تر و همچنین خدمات ارزان‌تر برای مسافران فراهم کند.

ایر فرانس KLM به خطوط هوایی دیگری که با Winding Tree مشارکت می کنند، اضافه شده است. این شرکت در حال حاضر دارای قراردادهایی با لوفتانزا، سوئیس ایر، ایر نیوزلند، ایرلاین اتریش، بروکسل و یورو وینگز است. خطوط هوایی به طور چشمگیری به فناوری های جدید علاقه نشان داده و از این طریق و تلاش روز افزون خواستار پیشی گرفتن از رقبای خود و سودآوری بیشتر هستند.

سونیا باریر، معاون اجرایی بخش استراتژی و نوآوری ایر فرانس KLM، اظهار داشت که این گروه مفتخر است که یکی از پیشگامان پذیرش این فناوری نوین در صنعت هوایی باشد. وی گفت:

ما قصد داریم با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، مبادلات را در صنعت گردشگری برای مشتریان، شرکت ها و استارتاپ های خود متحول کنیم.

در اوایل امسال، شرکت هوایی لوفتانزا از آغاز شراکت خود با ابر شرکت نرم افزاری SAP در راه اندازی نوآوری بلاکچین خطوط هوایی خبر داد. لوفتانزا در راستای بهبود مسائل فنی پروازهای خود و همچنین ارائه خدمات بهتر به مشتریانش، بلاکچین را به عنوان بهترین راه حل و ابزار برای رسیدن به موفقیت های بزرگ انتخاب کرده است.

اپلیکیشن های کاربردی بلاکچین می توانند در بخش هایی مانند بهبود رزرو پروازها، احراز هویت در فرودگاه ها و همچنین ردیابی و تایید اسناد در میان تامین کنندگان این زنجیره، مورد استفاده قرار بگیرد.

 گلب تریتوس، مدیر بخش نوآوری لوفتانزا در همین راستا اظهار کرد، در حالی که سایر صنایع موارد کاربرد تکنولوژی بلاکچین را در حوزه فعالیت خود یافته اند، اما تاثیرات بلاکچین و موارد استفاده آن در حوزه هوایی هنوز قابل توجه نیست. اما او باور دارد که پتانسیل قابل توجهی در این صنعت برای استفاده از بلاکچین و دیگر شبکه های غیرمتمرکز وجود داشته است.

منبع: میهن بلاکچین 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.