تکنولوژی بلاک‌چین و اکوسیستم استارتاپی کشور

رویداد کارچین‌ پیچ ۱۵ اردیبهشت برگزار می‌شود

رویداد کارچین پیچ به منظور معرفی پروژه کارچین به عنوان سامانه درخواست خودروی مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین در روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۸ و با حضور ۲۰۰ نفر از فعالان و علاقمندان به حوزه بلاک‌چین در محل سالن آمفی تئاتر پژوهشکده انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

در رویداد کارچین پیچ علاوه بر معرفی این پروژه، برگزاری یک پنل تخصصی با عنوان «تکنولوژی بلاکچین و اکوسیستم‌ استارتاپی کشور» با هدف بررسی فرصت‌ها، بسترها و چالش‌های این حوزه در نظر گرفته شده است.

امیر عباس امامی، مدیر اجرایی کارچین در رابطه با برگزاری این رویداد به آی‌چیزها گفت: «همان‌طور که می‌دانید کارچین یک سامانه درخواست خودرو اینترنتی مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین است. با توجه به جدید بودن این تکنولوژی و عدم آشنایی افراد با کاربردها و ویژگی‏های یک استارتاپ بلاک‏چینی یکی از متداولترین سوالاتی که از ما پرسیده می‌شود این است که شما چه وجه تمایزی با سایر پلتفرم‌های مشابه دارید. برای پاسخ به این قبیل سوالات و به منظور افزایش دانش عمومی در این حوزه حس کردیم برگزاری این رویداد ضروری است.»

مدیر اجرایی کارچین تاکید کرد: «به عقیده ما یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در این حوزه مورد توجه قرار گیرد، اطلاع‌رسانی و شفاف سازی این مسئله است که تکنولوژی بلاک‌چین کاربردهایی غیر از رمز‌ارزها هم دارد. در واقع تبیین سایر کاربردهای این تکنولوژی، یکی از مهمترین وظایف فعالان اکوسیستم بلاکچینی کشور است.»

او در ادامه با اشاره به اینکه در این رویداد ۲۰۰ نفره، عده‌ای از سرمایه‌گذاران و فعالان اکوسیستم استارتاپی نیز حضور خواهند داشت، بیان کرد: «بخش مهمی از مدعوین، مدیران سرمایه‌گذاری و مدیران عامل شرکت‌هایی هستند که به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه دارند.»

به گزارش آی‌چیزها در بخش معرفی کارچین، دکتر محمدعلی مداح‌علی، رئیس آزمایشگاه بلاکچین دانشگاه شریف در رابطه با فناوری بلاک‌چین و اقتصاد اشتراکی و همچنین روندهای جهانی این فناوری ارائه‌ای خواهد داشت. در ادامه امیر عباس امامی، مدیر اجرایی کارچین به معرفی کارچین و وجوه تمایز آن با سایر پلتفرم‌های مشابه خواهد پرداخت. سپس حنظله اکبری نودهی، مدیر فنی کارچین به تشریح ساختار فنی و مباحث تکنیکال این سامانه می‌پردازد و در پایان مهدی زیوداری، مشاور تامین مالی کارچین در خصوص ویژگی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این پروژه صحبت خواهد کرد. رویداد کارچین پیچ با پرسش و پاسخ حاضران و تیم این استارتاپ پایان خواهد یافت.

کارچین‌پیچ ۱۵ اردیبهشت برگزار می‌شود

1 نظر
  1. پدرام نوازنده می گوید

    به نظر من دیگر بهتر است دست از معرفی این تکنولوژی برداریم و به حرف هایمان عمل کنیم و از این تکنولوژی استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.