هر ۵ دقیقه یکبار به رایانه‌ها و وب‌کم‌ها حمله می‌شود

تحقیقات جدید نشان داده است که حمله به رایانه‌ ها و وب‌ کم‌ های متصل به اینترنت اتفاقی است که هر ۵ دقیقه یکبار با تلاشی برای هک کردن این دستگاه‌ها رخ می‌دهد.

گزارش شرکت امنیتی Netscout  نشان می‌دهد به طور متوسط فقط ۵ دقیقه طول می‌کشد تا دستگاهی که به تازگی به اینترنت متصل شده با حمله هکری و تلاش برای ورود به آن روبرو شود.

این حملات، مشابه اتفاقی هستند که در سال ۲۰۱۶ رخ داد. در این سال Miriai (یک بات نت مخرب) کنترل بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه را در دست گرفت. از این دستگاه‌ها برای ایجاد حملات DDOS در وب سایت شرکت‌های نت فلیکس، آیر بی ان بی و توئیتر استفاده شد.

البته بیشتر رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند نسبت به چنین روشی ایمن هستند. اما بسیاری از دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا مانند وب‌کم‌ها، ویدئو رکوردرها و پرینترها همچنان در برابر آن آسیب پذیر هستند.

مت بینگ، تحلیلگر ارشد امنیتی این شرکت می‌گوید: اگر کاربری لپ تاپ خود را به یک کافی شاپ ببرد و IP آدرس عمومی داشته باشد، به احتمال زیاد با چنین حمله‌ای مواجه می‌شود. در ۲۴ ساعت گذشته ما شاهد بیش از ۲۰ هزار تلاش برای ورود به دستگاه‌ها بودیم. این روند فقط مربوط به یک روز نیست. حملاتی این چنین همیشه اتفاق می‌افتند.

MIirai یک برنامه بات نت بود که توسط Paras Jha (یک دانشجو علوم رایانشی درنیوجرسی آمریکا) برای به تعویق انداختن امتحانش استفاده شد. این بات نت به  وب سایت دانشگاه حمله کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.