گزارش دیوار از صنعت ۹ میلیارد دلاری دست‌دوم

دیوار بنا به رسم سال‌های گذشته خود، امسال نیز با انتشار گزارشی از مهمترین شاخص‌های صنعت دست‌دوم کشور رونمایی می‌کند

این گزارش که با اتکا به تحقیقات بازار اپلیکیشن دیوار در سال ۱۳۹۷ انجام شده است، تلاش می‌کند چشم‌اندازی از صنعت دست‌دوم و تاثیر دیوار با ۲۳ میلیون کاربر بر این صنعت را ارائه دهد.

گزارش دیوار حاوی آمارهایی از تاثیرش بر ایجاد اشتغال و استخدام، حجم معاملات موفق از طریق دیوار و تاثیر این معاملات بر صنعت دست دوم ایران به ارزش حدودا ۹ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۷ است.

این اپلیکیشن با انتشار ۷۲ میلیون آگهی در سال گذشته، از مرز ۴۰۰ هزار آگهی روزانه گذشت و به‌ویژه در دسته‌‌بندی لوازم الکترونیکی که عمدتا وارداتی است، مانع از خروج ۱۱۰ میلیون دلار ارز ۱۲ هزار تومانی از کشور شد.

از دیگر سو، دیوار توانسته است با خدماتی که ارائه می‌دهد زمینه حضور۳۸۰هزار کسب‌وکار را بر بستر خود فراهم کند که در این پلتفرم دسترسی به مراتب بیشتر و بهتری به مشتریان پیدا می‌کنند. همچنین ۵۰۰ هزار نفر از طریق آگهی‌های استخدام و کاریابی روی این اپلیکیشن موفق شده‌اند کاری برای خود پیدا کنند.

در ادامه این گزارش به تأثیرات اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی صنعت دست دوم پرداخته شده است و در پایان هم تحلیل دکتر علی ابراهیم‌نژاد، استادیار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، یکی از اقتصاددانان صاحب‌نام کشور را خواهید خواند که به تحلیل صنعت دست‌دوم پرداخته است.

نسخه کامل گزارش را اینجا می‌توانید بخوانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.