رویداد ایده‌های دریایی با موضوع هوشمندسازی بنادر برگزار می‌شود

رویداد ایده‌های دریایی با موضوع هوشمندسازی بنادر با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی، اول تا سوم آبان ماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

سینا محقق؛ دبیر اجرایی بخش ایده‌پردازی با محوریت هوشمندسازی بنادر در چهارمین جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» گفت: امروزه ایده پردازی و نوآوری، انقلابی بزرگ در حوزه‌های فناوری و ظهور کسب‌وکارهای نوپا در جهان به وجود آورده است.

به گفته او به‌منظور گردآوری و تسریع ورود ایده‌ها به بازار تولید محصولات، مسابقات ایده پردازی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل‌گرفته‌اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کنند.
محقق ادامه داد: در همین راستا، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران در جهت رشد و پرورش فضای ایده‌پردازی و خلاقیت در حوزه‌های دریایی و تشویق فناوران و صاحبان ایده، رویداد «ایده‌پردازی با محوریت هوشمند سازی بنادر» را در چهارمین جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» برگزار می‌کند.
محقق، ترویج فضای تفکر خلاق، ایده پردازی و همراهی صاحبان ایده در رشد و بهبود حوزه‌های دریایی را از اهداف اصلی این بخش از جشنواره دانست و تصریح کرد: در این رویداد صاحبان ایده و برگزیدگان، علاوه بر دسترسی به ظرفیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در صورت تأییدیه اجرایی بودن از طرف هیئت داوران، از حمایت‌های معنوی و مالی سازمان بنادر و دریانوردی و معاونت علمی و فناوری برخوردار خواهند شد.
چهارمین دوره جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» در بخش‌های جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی، مسابقات ربات‌های زیردریایی(ROV)، مسابقات طراحی و ساخت شناورهای دریایی (RSV)، مسابقه ملی ایده‌پردازی دریایی، طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور، جشنواره دانش‌آموزی دریا، نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور، رویداد استارت‌آپ دمو اپلیکیشن دریایی و رویداد کارآفرینی هوشمندسازی بنادر به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان، اول تا سوم آبان‌ماه در باغ موزه دفاع‌مقدس برگزار می‌شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.