محسن هاشمی در سامانه تهران من، حساب شهروندی باز کرد

محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مرکز آمار و رصدخانه شهری ضمن بازدید از این مرکز در سامانه تهران من ثبت نام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران در این دیدار که با حضور حجت میرزایی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌های گذشته و برنامه‌های آینده سازمان و مرکز آمار و رصد شهری ارائه شد.

در این نشست مهندس هاشمی با افتتاح حساب شهروندی در سامانه تهران من درباره این سامانه و آمار و ارقام مربوط به استفاده شهروندان از حساب شهروندی خود پرسش هایی مطرح کرد و در بخش‌هایی از صحبت‌های خود با اشاره به ضرورت حرکت به سمت هوشمندی گفت: ما راهی جز هوشمندسازی نداریم. با توجه به پیشرفت‌های دنیا و جمعیت رو به رشد تهران برای ارائه خدمات درست به شهروندان این راهی است که باید قطعا پیش رو بگیریم.

او درباره آینده برنامه تهران هوشمند گفت: از نظر من درجه بندی در هوشمندی وجود دارد و ما در ابتدای کار هستیم. مثالی هست که می‌گوید که ما در تهران دچار چاله هوایی هستیم. یعنی گردشگر خارجی که می‌خواهد وارد تهران شود نمی‌تواند مسائلی مثل رزرو هتل، بلیت هواپیما برای سفر داخل ایران و استفاده از کارت اعتباری را انجام دهد. ما وضعیت خوبی در کشور از این لحاظ نداریم ولی باید مثل یک شهر فراملی و بین المللی تمام ویژگی های لازم را به دست آوریم و قطعا شورای شهر از برنامه تهران هوشمند حمایت می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین درباره نقش سازمان فاوا در پیشبرد این برنامه گفت: باید دید سازمان فاوا بر منابع مالی شهرداری متکی است یا خودکفاست؟ در حال حاضر کاملاً خودکفا نیست. اما باید نگاه ویژه‌ای به درآمدزایی از ارائه سرویس‌ها داشته باشد تا در آینده به این مهم دست یابد.

در این نشست همچنین معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا ضمن تاکید بر حل معضلات شهری با استفاده موثر از توان ICT گفت: فناوری اطلاعات راه میانبری برای توسعه و باعث کاهش فقر و نابرابری است. در بسیاری از کشورها پیشرفت ICT موجب پایداری فرهنگی و کاهش تضادها و تحقق یکپارچگی شده است.

دکتر میرزایی در ادامه با اشاره به تلاش سازمان فاوا در یک سال گذشته و با تاکید بر اهمیت حفظ یکپارچگی در ایجاد تهران هوشمند گفت: اهمیت توسعه ICT نه تنها در بهبود کارایی و تغییر فرایندهای شهری بلکه در گسترش رویه‌های دموکراتیک و ایجاد حق انتخاب برای شهروندان است.

در این نشست همچنین دکتر فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا با ارائه گزارشی ماموریت‌ها و حوزه های کاری سازمان و سامانه‌ها و نرم افزارهای مختلف را معرفی کرد و به طور کامل درباره سامانه‌هایی همچون تهران من و شفافیت توضیحاتی ارائه داد.

در پایان این نشست، رصدخانه شهری تهران معرفی و رئیس شورای شهر تهران با داده‌های تحلیلی موجود در این مرکز در حوزه جمعیت، کیفیت زندگی، اطلاعات جغرافیایی و مدیریت شهری آشنا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.