مهندسان بلاکچین بیشترین درآمد را در رشته مهندسی دارند

در حالی که تا چندی قبل مهندسان حوزه هوش مصنوعی پردرآمدترین مهندسان محسوب می شدند، به‌تازگی مهندسان بلاکچین هم بسیار پردرآمد شده اند؛ آنهم در رشته نوپایی به نام مهندسی بلاکچین که با بلوک‌های زنجیره‌ای سروکار دارد.

بررسی‎‌های مؤسسه تحقیقاتی آمریکایی هایرد نشان می‌دهد ابداع روش‌های جدید رمزگذاری داده‌ها از طریق فناوری بلاکچین کسب و کار پررونقی است که درآمد سرشاری را برای متخصصان این حوزه به ارمغان می‌آورد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد مهندسان بلاکچین سالانه به طور متوسط ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار دلار درآمد خواهند داشت. این در حالی است که متوسط درآمد مهندسان نرم‌افزار به طور متوسط از ۱۳۵ هزار دلار فراتر نمی‌رود.

اصلی‌ترین عامل این تحول، افزایش تقاضای شرکت‎‌های بزرگ فناوری برای استخدام متخصصان بلاکچین محسوب می‌شود. فیس بوک، آمازون، آی بی ام و مایکروسافت از جمله شرکت‌هایی هستند که استخدام متخصصان بلاکچین را در دستور کار خود قرار داده‌اند. بررسی‌های هایرد نشان می‌دهد تقاضا برای استخدام مهندسان بلاکچین در یک سال اخیر تا ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

متخصصان بلاکچین باید در زمینه‌هایی مانند شبکه، طراحی پایگاه داده، رمزنگاری و آشنایی با برخی زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا، جاوااسکریپت، سی پلاس پلاس، گو، سالیدیتی، پیتون و … از دانش بسیار بالایی برخوردار باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.