رشد دو برابری اینترنت اشیا در ایران

در اختتامیه هفته دیجیتال و لیگ برتر اینترنت اشیا چه گذشت؟

اختتامیه هفته ایران دیجیتال و لیگ اینترنت اشیا با همت گروه علمی‌تحلیلی طیف و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز مطالعات بهره‌وری سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

در این اختتامیه محمدجواد، آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بازدید از غرفه‌های استارتاپی شهرهای مختلف بازدید کرد و به دردودل‌های آن‌ها گوش داد.

همچنین او با اشاره به رشد دو برابری اینترنت اشیا گفت: «شرکت‌های فعال در این حوزه در دو سال گذشته از مرحله ایده عبور کرده‌اند و محصولات خوبی ارائه داده‌اند. گام بعدی در حوزه IOT توسعه بازار است. وزارت ارتباطات در این مرحله نمی‌تواند به‌عنوان خریدار عمل کند اما می‌تواند تهسیل‌گری کند.»

به گفته او سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی به دلیل نرخ پایین این حوزه بسیار کم است و بیان کرد: «گران کردن انرژی راه‌حل این مشکل نیست و دولت باید در این حوزه یارانه پرداخت کند. رشد IOT در بخش کشاورزی ایران به دلیل اهمیت اقتصادی و کمبود منابع آب قابل اهمیت است. با این رشد در کوتاه‌مدت بخش کشاورزی می‌تواند حرکت جدی داشته باشد.»

آذری جهرمی در پایان افزود: «در بحث حکمرانی و سیاست‌گذاری مباحث بسیاری مطرح است که با IOT می‌توانیم به بهبود آن کمک کنیم. وضعیت رشد IOT حاکی از رشد دو برابری در سال است اما این رشد کافی نیست و می‌توانیم پرش‌های خوبی در این حوزه داشته باشیم.»

در پایان نیز نتایج سومین لیگ اینترنت اشیا توسط داوران اعلام شد. از ۶ تیم راه‌یافته به فینال ۳تیم برتر گادا، آی‌ترپ، آتی‌بین انتخاب شدند و به آن‌ها جوایزی اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.