خوانساری: از پایان‌ نامه‌ های ارشد و دکترا با موضوع بلاکچین حمایت می‌شود

محمد خوانساری در نشست خبری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش درباره بومی‌سازی سامانه اندازه گیری شدت میدان پرتوهای رادیویی از حمایت این پژوهشگاه از پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با موضوع بلاکچین خبر داد.

به گزارش آی چیزها و به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست با اشاره به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاه‌ها گفت: در کنار فعالیت‌های ترویجی برنامه حمایت از دانشگاه‌ها وجود دارد. از اسفند ماه، فعالیت جدید حمایت از پایان نامه‌ها به عنوان سرمایه ملی در دانشگاه‌ها انجام می‌شود که شامل پایان‌نامه کارشناسی ارشد است و اگر بازار و مشتری این موضوعات وجود داشته باشد حمایت‌های بیشتری انجام خواهد شد.

 وی افزود: حمایت از پایان‌نامه دکتری نیز در برنامه ما قرار دارد. این حمایت‌ها به صورت موضوعی و رقابتی در حوزه رایانش ابری، بلاک‌چین و رادیویی است. دانشجویانی که در این موضوعات پایان‌نامه خود را ارائه می‌کنند با راهنمایی اساتید می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

خوانساری با اشاره به حمایت از قطب‌های پژوهشی حوزه ICT گفت: قطب‌های پژوهشی که مجوزهای لازم را برای ثبت خود دریافت می‌کنند از اسفند ماه اعلام شده و مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال پژوهش‌های دارای ارزش افزوده برای کشور هستیم، افزود: در پژوهش‌ها به اولویت‌ها، شاخص‌های کلیدی و تکالیف قانونی توجه می‌شود تا بتوانیم با بودجه محدود، حرکت‌های جهت‌دار در حوزه فناوری داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات مخابرات با اشاره به اینکه در فناوری‌های نوین رصد، پایش و تحلیل روند فناوری انجام می‌شود خاطرنشان کرد: در حوزه ۵G، فناوری بلاکچین، فناوری‌های رادیویی و اینترنت اشیا نقشه راه‌هایی تهیه شده است که در بخش‌های مختلف وزارت ارتباطات به عنوان برنامه کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: نقشه راه فناوری «بیگ دیتا» نیز آماده شده است که الزامات قانونی آن باید تهیه شود و برای این موضوع با سازمان تنظیم مقررات رادیویی در تعامل هستیم تا قوانین داده‌های کلان مورد نیاز را اجرا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.