پلانتری ریسورسز برای استفاده از بلاکچین در فضا سرمایه‌گذاری می‌کند

کمپانی پلانتری ریسورسز (Planetary Resources) از شرکت‌های معروف فضایی خصوصی است که در حوزه‌ استخراج منابع از سیارک‌ها فعالیت می‌کند. حال گزارش شده که ConsenSys، شرکتی که «جو لوبین» خلاق اتریم تأسیس شده و در حوزه‌ی بلاکچین فعالیت دارد، پلانتری ریسورسز را به مبلغی نامشخص خریده است. باید پرسید که آیا قرار است تکنولوژی بلاکچین عازم فضا شود یا خیر؟

این اقدام موجب شده که ConsenSys به اولین شرکتی تبدیل شود که روی تمامی موضوعات ترند شده‌ی حال حاضر دنیای تکنولوژی فعالیت کند. فعالیت در حوزه بلاکچین و پرواز‌های فضایی خصوصی یا تجارت در فضا می‌تواند ترکیب هیجان انگیزی باشد اما به شرط آنکه ارتباط منطقی و مستقیمی میان آنها به وجود آید.

مشاور ارشد این شرکت مدعی شده اند که قرارداد‌های هوشمند مبتنی بر بلاکچین می‌تواند راه حل طبیعی و مناسبی برای تجارت در فضا محسوب شود. در فضای نامتناهی، تقسیمات ارضی معنایی ندارد و بدین شکل فرصتی برای هماهنگی یا همکاری شرکت‌ها یا اشخاص با ملیت‌های مختلف به وجود می‌آید.
ConsenSys قرار است که استراتژی فضایی خود را در مقر قبلی این شرکت واقع در شهر ردموند ایالت واشنگتن پیش گیرد. بر اساس قراداد امضا شده میان این دو شرکت، قرار شده ریاست کمپانی پلانتری ریسورسز و مشاور ارشد معروف آن به شرکت جدید بپیوندند.

البته هنوز مشخص نیست که ادغام کمپانی پلانتری ریسورسز به چه منظور بوده و ConsenSys برنامه‌های آینده خود در حوزه‌ی تجارت فضایی را اعلام نکرده است. با این وجود به نظر می‌رسد این خرید بیشتر به علت نیاز مالی شرکت‌ خصوصی فضایی بوده و چیز دیگری نمی تواند دلیل این ادغام عجیب باشد.

کمپانی Planetary Resources برنامه دارد بالاخره به استخراج منابع مختلف از سیارک‌ها بپردازد اما اخیراً مجبور شده که عده‌ای از کارمندانش را اخراج کند تا بتواند سرمایه لازم برای پروژه‌هایش را فراهم آورد. حال به نظر می‌رسد یک کمپانی فعال در زمینه بلاکچین بهتر می‌تواند سرمایه لازم برای استخراج فضایی را فراهم آورد و دستیابی به این هدف را تا سال ۲۰۲۰ قدری امکان پذیرتر کند.
منبع: دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.