پلتفرم مدیکالچین؛ اولین نمونه از کاربرد کریپتوکارنسی در حوزه سلامت

از ورود بلاکچین به صنعت بهداشت و درمان زمان زیادی نمی‌گذرد، اما در همین مدت کوتاه، آمار مربوط به کاربرد این فناوری زیرساختی در سلامت امیدوارکننده است. حالا دیگر می‌توانیم از نظریه محض و شرح استفاده‌های بالقوه آن در صنعت بهداشت گذر کرده و کاربردهای واقعاً عملی بلاکچین را معرفی کنیم. پلتفرم مدیکالچین (Medicalchain) مصداق بارز استفاده از کریپتوکارنسی مبتنی بر فناوری بلاکچین در حوزه خدمات مراقبت سلامتی است.

مدیکالچین به تازگی اعلام کرد که برای اولین بار از کریپتوکارنسی برای دسترسی به مشاوره ویدئویی با پزشک عمومی استفاده کرده است. این سایت از طریق اپلیکشن پزشکی از راه دور خود که مبتنی بر بلاکچین است و Myclinic.com نام دارد چنین کاری کرد.

این اولین اقدام از سوی پلتفرم مدیکالچین برای خلق یک جهان بدون مرز در مراقبت سلامت و پزشکی از راه دور است. در همین حال به بیماران امکان می‌دهد تا به خدمات درمانی انعطاف پذیر و ایمن دسترسی داشته باشند و سوابق پزشکی و سلامت خود را بهتر و بیشتر کنترل کنند. نسخه آزمایشی این وبسایت بلاکچینی در مرکز پزشکی Grove در لندن آغاز به کار کرده است.

پلتفرم مدیکالچیناپلیکیشن Myclinic.com را هرکسی که در بریتانیا و علاقه‌مند برای پیوستن به این نسخه آزمایشی باشد می‌تواند دانلود کند. سپس می‌تواند قرار ملاقاتی را با یکی از پزشکان مرکز Grove رزرو کند. البته که استفاده از این اپلیکیشن و این نسخه آزمایشی بیماران را به طور خودکار از جراحی‌های موجود توسط پزشکان عمومی سازمان بهداشت عمومی انگلیس (NHS) حذف نمی‌کند. همچنین لازم به ذکر است که می‌توان پرداخت‌ها را به صورت اعتباری یا با کارت و همچنین با استفاده از کریپتوکارنسی متعلق به پلتفرم مدیکالچین که MedTokens نام دارد انجام داد. اینها شش حالت تبادل هستند که قابلیت خریداری ارز برایشان بوجود آمده است: Bitfinex، Huobu، Kucoin، Gate.io، Qyrptos و Coinbene.

چشم‌انداز پلتفرم مدیکالچین

قرار است در سال ۲۰۱۹ خدمات بیشتری راه اندازی شود که به بیماران اجازه خواهد گستره متنوعی از خدمات درمانی را رزرو کنند؛ از قرار ملاقات پرستار گرفته تا آزمایش خون، درخانه یا در کلینیک، و تا قرار ملاقات با مشاور متخصص و تشخیص آنلاین پزشکی در صورتی که ویزیت حضوری ضرورتی نداشته باشد.

دکتر عبدالله البیعتی، از هم بنیانگذارن و مدیرعامل پلتفرم مدیکالچین می‌گوید: «امروز اولین گام در رسالت بین‌المللی مدیکالچین برای توانمندسازی بیماران به منظور داشتن انتخابی بهتر در مورد چگونگی دریافت توصیه‌های پزشکی و مکان دریافت آنها و نیز چگونگی کنترل استفاده از اطلاعات پزشکی است. یکی از این اولین گام‌ها معرفی مشاوره ویدئویی با پزشک خانواده به کمک فناوری بلاکچین است که با کریپتوکارنسی‌ها قابلیت پرداخت دارد. این خدمات پس ازموفقیت‌آمیز بودن نسخه آزمایشی در گروه پزشکی Grove در لندن، در مرحله بعد به منظور ارائه خدمات سراسری در انگلستان، اروپا و سپس جهان گسترش خواهد یافت.»

نظر اولین بیماری که از کریپتوکارنسی برای دسترسی به یک قرار ملاقات با پزشک خود استفاده کرده است خواندنی است. ماریا رودریگز می‌گوید: «خیلی جالب است که بالاخره از کریپتوکارنسی برای خرید چنین خدماتی استفاده کنیم. استفاده از Myclinic.com آسان است و من عاشق این شدم که می‌توانم با دکتری که به خوبی می‌شناسم و مورد اعتماد است صحبت کنم. پزشکم گزارش را تنها چند دقیقه پس از معاینه فرستاد و این واقعاً امیدوارکننده بود. من قطعاً دوباره از این اپلیکیشن استفاده خواهم کرد و به دوستان و خانواده ام نیز پیشنهاد می‌کنم.»

منبع: Blockchain News

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.