کنفرانس فین‌تک ایران برگزار می‌شود

کنفرانس فین‌تک ایران به همت راه پرداخت و نوآفرینان برگزار می‌کند

کنفرانس فین‌تک ایران در روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریور به همت راه پرداخت و نوآفرینان در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

مسعود خاتونی، عضو هیات مدیره بانک ملی، سید ولی‌الله فاطمی،، بنیان‌گذار توسن، رحمان بابازاده، مدیرعامل کارگزاری فارابی، میثم رجبی، مدیر توسعه کسب‌وکار حصین، علی بدیعی، مدیرعامل فینوتک، علی عزیزی، مدیر کسب‌وکار فین‌تک فناپ، صادق فرامرزی، مدیرعامل فرابوم، مهدی عبادی دبیر انجمن فین‌تک ایران، بهنام امیری، معاون تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز تجارت الکترونیک، مصطفی نقی‌پورفر، مدیر مرکز نوآوری آزمایشگاه بلاکچین، یاشار راشدی، دبیر انجمن بلاکچین، حسین اسلامی قائم‌مقام، کنسرسیوم ققنوس، فاطمه جعفری، مدیرعامل سهامیاب، جعفر محمدی، مدیرعامل سامانه‌نگار آتنا، محمدعلی مداح‌علی، مدیرعامل آزمایشگاه بلاکچین شریف در این رویداد حضور دارند.

در این کنفرانس سخنرانی‌هایی با موضوعاتی مانند «فین‌تک ایران چه مقدار توان افزایش GDP کشور را دارد؟»، «کسب‌وکارهای پرداخت چگونه به توسعه اقتصاد ایران کمک می‌کنند؟»، «کسب‌وکارهای فناوری‌های بانکی ایران چگونه به توسعه اقتصاد ایران کمک می‌کنند؟»، «چرا باید رگ‌تک را جدی گرفت؟» و «ولث‌تک چگونه به توسعه اقتصاد ایران کمک می‌کند؟» ارائه خواهد شد.

رویداد کنفرانس فین تک ایران در دو روز برگزار می شود. روز اول این کنفرانس که به همایش اختصاص دارد، به جز سخنرانی‌های ذکر شده، دو پنل هم برگزار می‌شود.

در پنل اول به نام «آینده فین‌تک در ایران» مهدی عبادی، صادق فرامرزی، میثم رجبی و دو فرد دیگر از فعالان این حوزه حضور دارند و پنل دوم «بلاکچین و فرصت‌های آن برای ایران» نیز با حضور محمدعلی مداح‌علی، مصطفی نقی‌پورفر، امیرعباس امامی، یاشار راشدی و عباس آشتیانی برگزار خواهد شد و رضا جمیلی آن را مدیریت خواهد کرد.

روز دوم این رویداد به کارگاه‌های تخصصی اختصاص دارد.

این کارگاه‌ها چهار سری هستند. سری اول به مبانی بلاکچین، رمزارز و ماینینگ اختصاص دارد. سری دوم مباحث مربوط به ولث‌تک هستند؛ همچنین مبانی ولث‌تک و مدیریت سرمایه، الگوریتم تریدینگ و معامله‌گری بر بستر شبکه‌های اجتماعی کارگاه‌های ولث‌تک به حساب می‌آیند. سری سوم این کارگاه‌ها در مورد اینشورتک خواهد بود. مبانی اینشورتک، فناوری در بیمه و مدل‌های کسب‌وکار نوین در بیمه سری سوم را تشکیل می‌دهند. در سری چهارم نیز درباره مبانی لندتک، مدیریت مالی شخصی و تامین مالی جمعی توضیح داده خواهد شد. هر کدام از کارگاه‌ها به وسیله یکی از فعالان متخصص در هر کدام از این حوزه‌ها تدریس خواهد شد.

مطالب مرتبط:

اهمیت فین تک

فین‌تک یعنی کاربرد نوآورانه فناوری در خدمات مالی. فین‌تک طیف وسیعی از کسب‌وکارها را شامل می‌شود؛ از قرض‌دهی گرفته تا ماینینگ همه بخشی از فضای فین‌تک ایران هستند. نکته فراموش شده درباره این کسب‌وکارها نقشی است که در توسعه تولید ناخالص داخلی ایران می‌توانند ایفا کنند. حجم مطالبی که درباره فین‌تک تولید شده گاهی اوقات حساسیت ما را تحریک کرده و نسبت به آن گارد گرفته‌ایم. گاهی اوقات تصور می‌کنیم که فین‌تک یک هایپ است و اغراق درباره آن بسیار زیاد است. برخی هم تصور می‌کنند فین‌تک حبابی است مانند حباب‌های دیگر و دیر یا زود حباب آن می‌ترکد. با این همه درباره یک چیز کم‌تر صحبت شده است: فین‌تک چه نقشی در توسعه ابعاد اقتصاد ایران دارد؟ به عبارت دیگر فین‌تک باعث رشد چند درصد از تولید ناخالص داخلی ایران خواهد شد؟ آیا فین‌تک توان این را دارد که حجم اقتصاد ایران را بزرگ‌تر کند؟ اگر این توان در فین‌تک وجود دارد، میزان آن چقدر است؟

درکنفرانس فین‌تک ایران چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در کنفرانس فین‌تک ایران پرسش کلیدی این است که فعالان کسب‌وکارهای فین‌تک ایران چه چیزی می‌خواهند و چه کاری می‌توانند برای اقتصاد ایران انجام دهند؟ در این کنفرانس به موضوعاتی مانند فین‌تک چقدر توان افزایش حجم اقتصاد ایران را دارد و برای این منظور، کسب‌وکارهای فین‌تک چه نیازهایی دارند؟ چه چالش‌هایی باعث شده کسب‌وکارهای فین‌تک ایران تا امروز نتوانند نقش موثری در اقتصاد ایران داشته باشند؟ آیا در آینده این روند تغییر خواهد کرد؟ پرداخته خواهد شد.

علاقه‌مندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر و ثبت‌نام در کنفرانس فین‌تک ایران می‌توانند به صفحه این رویداد در ایوند مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.