۷۵۰ شرکت برای حضور در الکامپ پیش‌ ثبت‌نام کرد‌ه‌اند

در نشست خبری بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ مطرح شد

دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درنشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از راه‌اندازی یک سالن با عنوان «الکام جابز» در این نمایشگاه خبر داد که قرار است زمینه را برای اتصال افراد جویای کار با صاحبان کسب‌وکار‌ها از طریق یک پلتفرم مخصوص در این زمینه فراهم کند.

رسول سرائیان با اعلام این خبر که اولین دوره الکام‌جابز در نمایشگاه امسال الکامپ برگزار می‌شود توضیح داد: «یکی از سالن‌های نمایشگاه به الکام‌جابز اختصاص دارد که برای افراد جویای کار و اتصال آن به کسب‌وکارها پیش‌بینی شده است. در این مورد هم پلتفرمی داریم تا شرکت‌های متقاضی نیروی کار و افرادی که جویای کار هستند در ۴ روز نمایشگاه در آن ثبت‌نام کنند و این پلتفرم این دو بخش را به هم متصل می‌کند.»

او در ادامه به بخش‌های دیگر نمایشگاه اشاره کرد و گفت: «بخش توان‌تک از دیگر بخش‌های این دور از نمایشگاه است که به عنوان مسئولیت اجتماعی در نمایشگاه ایجاد کردیم. این بخش دو ماموریت دارد؛ اول معرفی خدمات به توان‌یابان بر بستر فناوری اطلاعات و دوم  معرفی کسب‌وکارهایی که توان‌یابان راه‌اندازی کرده‌اند و امکان ارائه خدمات به جامعه را دارند.»

سرائیان با بیان اینکه شرکت‌هایی که در ١٠ فناوری روز دنیا فعالیت می‌کنند نیز در بخش الکام ترندز حضور دارند در مورد این بخش توضیح داد: «این ١٠ فناوری شامل نسل پنجم(۵G)، هوش مصنوعی، بیگ دیتا، اینترنت اشیا، بلاکچین، رمز ارزها، داده‌های باز، رباتیک، AR و VR هستند که بازدیدکنندگان می‌توانند به صورت عملی با این فناوری‌ها در نمایشگاه آشنا شوند.»

الکام تورز یا سفرهای الکامپی از دیگر بخش‌هایی است که به تازگی به نمایشگاه افزوده شده و سرائیان این بخش را به این صورت معرفی کرد: «برای مهمانان داخلی و خارجی تورهای داخل و خارج نمایشگاه پیش‌بینی کردیم. افراد می‌توانند ثبت‌نام کنند و توسط تورلیدرهای حرفه‌ای نمایشگاه را بازدید کنند.»

به گفته سرائیان برای مهمانان خارجی و داخلی نیز تمهیداتی پیش‌بینی شده است. او همچنین تاکید کرد: «از خیلی وقت پیش وزارت ارتباطات بحث دعوت از کشورهای مختلف را در دستور کار قرار دادند و امیدواریم در این نمایشگاه وزرای ICT کشورهای مختلف به عنوان مهمان حضور داشته باشند.»

او ادامه داد: «با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تجار، سرمایه‌گذاران و بازرگانان خارجی، همینطور برای شرکت‌های ایرانی که مهمانان خارجی دارند نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.»

اهدای جایزه به استارتاپ برتر

در ادامه رضا حیدری، مدیر اجرایی الکامپ به آمار حضور شرکت‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: «٧۵٠ شرکت داخلی پیش ثبت‌نام داشتند. ٧ شرکت خارجی از ٧ کشور هم برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند اما هنوز این حضور نهایی نشده است.»

او با بیان اینکه در پایان نمایشگاه در ۱۵ محور به برخی از شرکت‌ها جوایزی عرضه می‌شود، گفت: «به بهترین طراحی غرفه، بهترین خدمت دولتی، محصولات جدید شرکت‌ها، استارتاپ‌ برتر، بهترین توان‌یاب و کارآفرین برتر، یک ماه پس از نمایشگاه جوایزی اهدا می‌شود.»

پیش‌ثبت‌نام ۵۰۰ استارتاپ در الکام‌استارز

همچنین آرش برهمند، مسئول اجرایی بخش الکام‌‌استارز نیز در مورد وضعیت استارتاپ‌ها و میزان ثبت‌نام‌کنندگان در این بخش از نمایشگاه الکامپ گفت: «تاکنون نزدیک به ۵۰۰ استارتاپ در الکام‌استارز پیش ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد افزایش یابد. به حدود ۱۰۰ استارتاپ‌ کانتر تعلق می‌گیرد و باقی آنها غرفه‌ دریافت می‌کنند. نرخ تبدیل استارتاپ‌هایی که سال گذشته غرفه‌های کوچک درخواست کرده‌ بودند و امسال با متراژ بالاتری شرکت‌ کرده‌اند ۶۰ درصد بوده‌اند که امیدوارکننده است.»

منبع: پیوست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.