آپارات کیدز؛ شبکه نمایش خانگی ویژه کودکان

مدیر اجرایی آپارات کودک تاکید کرد

با فراگیر شدن اینترنت و ارائه خدمات مختلف از جمله خدمات ویدئویی، تماشای محتوای آنلاین توسط کودکان و نوجوانان تبدیل به دغدغه‌ خانواده‌ها شده است. در چند سال اخیر برخی سرویس‌های داخلی تا حدی سعی کرده‌اند این نگرانی را برطرف کنند؛ یکی از این سرویس‌ها آپارات کیدز است.

محمدرضا سعادتی، مدیر اجرایی آپارات کودک فاز اول این مجموعه را ایجاد محیط امنی برای کودک در خود آپارات و آسوده شدن خیال والدین از محتوایی که کودکانشان تماشا می‌کنند، معرفی کرده و درباره این سرویس آپارات گفته است: « ما دو فاز برای آپارات کیدز تعریف کردیم. اول اینکه محیطی در خود آپارات فراهم کنیم تا کودکان راحت بتوانند از آن استفاده کنند و پدر و ماد‌رها نگرانی بابت این که فرزندانشان چه محتوایی تماشا می‌کنند نداشته باشند. این شد که نسخه اول آپارت کیدز را پیاده‌سازی کردیم. این سرویس خیلی خوب مورد استقبال قرار گرفت و بدون اینکه بخواهیم هزینه‌ای برای آن پرداخت کنیم، از سمت مردم نصب اپلیکیشن و بازدید روزانه خوبی گرفت؛ در این نسخه اینگونه بود که محتوا از سمت کاربر به سمت ما می‌آمد و ما آن محتوا را بررسی می‌کردیم و اگر محتوا مشکلی نداشت در اختیار مردم می‌گذاشتیم. اتفاقی که افتاد این بود که محتواها عمدتا به صورت کلی نمی‌آمد و تیکه تیکه می‌آمد. برای نمونه یک قسمتی از یک فصلی می‌آمد و این باعث می‌شد که کاربر نتواند سریال یا کارتونی را کامل تماشا کند. دیدیم که کاربرهای ما احتیاج به محتواهای بهتر دارند.  درنهایت تصمیم گرفتیم  پلتفرمی را پیاده‌سازی کنیم که صفر تا صد محتوا را خودمان فراهم می‌کنیم. یعنی محتوایی را ارائه دهیم که صددرصد آسیب زننده نیست، هیچ نقطه و نکته منفی ندارد و برای بچه‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند. البته محتواهای آزاد را حذف نکردیم چون اعتقادمان این بود کسانی که از محتواهای رایگان استفاده می‌کردند شاید هنوز به آن احتیاج داشته باشند. برای همین محتوای رایگان را همچنان داخل پلتفرم حفظ کردیم اما محتواهای آموزشی از جمله زبان انگلیسی و محتواهای دیگری که در آینده به سیستم ما اضافه می‌شود را جزئی از مزیت‌های تازه آپارات قرار دادیم. در کل در استراتژی آپارات کیدز می‌خواستیم بستر آموزشی سرگرم کننده برای کودکان ایجاد کنیم تا خانواده‌ها بتوانند پلتفرم را راحت در اختیار کودک قرار دهند.»

سعادتی در یک گفت‌وگو با سایت پیوست گفته: «آپارات کودک» به عنوان یک پلتفرم نمایش خانگی حوزه کودکان تلاش می‌کند تا  نیازهای اصلی کودکان در زمینه سرگرمی و آموزش را با نمایش آثار سالم و استاندارد همراه دوبله اختصاصی و زیرنویس مناسب در اختیار خانواده‌ها و فرزندانشان بگذارد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.