یکی توییت‌های جلف می‌زند و یکی به فکر آینده بشریت است!

ببینید فرق الان ماسک و بیل گیتس چیست؟

درست در روزهایی که ماسک به دنبال شامورتی‌بازی و بالا و پایین کردن قیمت بیت‌کوین و دیگر رمزارزهاست و یا یک پایش گیر ماجراهای جانی دپ و همسر محترم سابق این هنرپیشه سینماست، بیل گیتس نگران آینده دنیاست. متر و معیاری برای اینکه متوجه شویم بزرگی و کارآفرینی و شخصیت جهانی بودن صرفا به پول درآوردن نیست!

بیل گیتس حداقل یکبار توانسته است جهان و مرسومات آن را دگرگون کرده و انقلابی در زندگی بشر به راه بیاندازد. بار اول رقابت سخت و نزدیک او با استیو جابز بر سر طراحی و ساخت نرم‌افزاری کارآمد برای کامپیوترهای خانگی منجر به طراحی و ساخت ویندوز توسط شرکت او شد و گیتس توانست با این دستاورد بزرگ نه تنها موجب سقوط شرکت اپل و اخراج جابز از سمتش شود، بلکه توانست کامپیوترهای خانگی را به‌عنوان عضوی جدید و جدانشدنی به زندگی روزمره مردم وارد بکند.

بارهای دیگری هم بوده که اقدامات و کارهای گیتس به بهتر شدن زندگی بشر کمک کرده اما شاید به اندازه تاثیر ویندوز نبوده باشند. بگذریم…

در روزهای نخست انتشار ویروس کرونا از ووهان و شیوع آن در سراسر دنیا ویدئویی از بیل گیتس بازنشر شد که یک دهه قبل از همه‌گیری کرونا در طی یک سخنرانی به نسبت کوتاه درباره خطر ویروس‌های مسری که در آینده‌ای نزدیک زندگی بشر را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهند هشدار می‌داد. برخی به همین دلیل انگشت اتهام را به سمت بیل گیتس گرفتند، او را به طراحی نقشه‌ای برای شیوع ویروس‌های مسری متهم کرده و گفتند او قصد دارد از محل فروش واکسن‌ این ویروس‌ها‌ بر ثروت خود بیافزاید. بعضی دیگر پا را فراتر گذاشته و او را به طراحی میکروچیپ‌هایی متهم کردند که قرار است با واکسن کرونا وارد بدن بشر شوند و از بشر رباتی بسازند که کنترلش در دستان گیتس است.

اما حقیقت آن است که بیل گیتس دو خطر عمده‌ای که حیات بشر در هزاره سوم را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد   شناسایی کرده است و بنا دارد با پیشقدم‌شدن در مسیر حل‌وفصل این دو خطر، نام خود را برای همیشه در تاریخ به عنوان ناجی بشر زنده نگاه دارد.

دیروز بیل گیتس درطی مصاحبه‌ای عنوان کرد تا زمانی که بشر آداب غذایی خود را تغییر ندهد ویروس‌هایی از جنس ویروس کرونا و با رفتاری مشابه آن در کمین او نشسته‌اند. او درباره طرح خود برای جهانی عاری از ویروس‌های همه‌گیر توضیح داد و گفت کشورهای ثروتمند باید در این راه پیشقدم شده و در مرحله‌ اول گوشت‌های مصنوعی را جایگزین دام بکنند تا دام خیلی زود از چرخه غذایی بشر حذف گردد.

در روزهایی که ماسک به دنبال شامورتی‌بازی و بالا و پایین کردن قیمت بیت‌کوین و دیگر رمزارزهاست و یا یک پایش گیر ماجراهای جانی دپ و همسر محترم سابق این هنرپیشه سینماست، بیل گیتس نگران آینده دنیاست.

گیتس درباره خطری هزاران‌بار بزرگتر از کرونا و ویروس‌های مشابه آن هشدار داد که هیچ واکسنی برروی آن تاثیر نخواهد گذاشت. خطری به نام تغییرات اقلیمی و گرم‌شدن زمین. برخلاف ویروس‌های مسری که کشندگی آنها تنها چنددرصد است احتمال مرگ در این حالت صددرصد بوده و کسی از این خطر زنده بیرون نخواهد آمد.

گیتس در ادامه مصاحبه خود گفت بشر با تغییر آداب غذایی خود علاوه‌بر جلوگیری از هجوم ویروس‌های جدید، جهان را از خطر گرم‌شدن و مرگ حتمی نجات خواهد داد. او در پایان با طعنه‌ای به ایلان ماسک گفت من ترجیح می‌دهم به جای تسخیر مریخ و فضا و فرستادن سفینه به آسمان، زمین و بشر را از مرگ نجات دهم و ناجی حیات بشری باشم. او قرار است برنامه خود را در قالب یک کتاب منتشر کند و برای قانع‌کردن و متحدکردن حاکمان جهان جهت حفاظت و حراست از حیات بشری پیشقدم شود.

حالا آقای ماسک توییت بزند و دوج‌کوین را دست بیندازد!

1 نظر
  1. amir می گوید

    یعنی واقعا از اطلاعات مزخرفتون حالم بهم خورد
    یکم بیشتر تحقیق کنید آمار فلاکت بار عقیم سازی و ساخت آب از ادرار انسان و حتی ساخت لبنیات و گوشت مصنوعی هم کار همین بیل گیتس هستش تازه بیشترین زمین های کشاورزی رو هم همین بیل گیتس داره میخره تو آمریکا
    کمی بیشتر بخونید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.