۱ دلاری که ۶ میلیون دلار شد!

درباره فرصت‌هایی که در صنعت رمزارزها وجود دارد ما در حال از دست دادن آن‌هاییم

عباس عینعلی، تحریریه آی‌چیزها| حسرت این روزهای خیلی‌ها این است که چرا زمانی نه چندان دور بیت‌کوین را جدی نگرفتند. چرا با بی‌حوصلگی قضاوتش کردند و زحمت یک مطالعه کوتاه را هم به خود ندادند. ده سال پیش برای اولین بار بیت کوین در وبسایتی با عنوان بیت‌کوین مارکت و باقیمت ۰.۰۰۳ دلار عرضه شد. اگر آنروز (که دلار به ریال هم رقم جالبی بود) تنها یک دلار بیت کوین خرید بودید الان شش میلیون دلار سرمایه داشتید. شش میلیون دلار با دلار ۲۷ هزار تومانی. رقمی که برای سرخورده شدن و افسردگی ناشی از فقدان فرصت کفایت می‌کند.

هنوز هم هستند کسانی که این شکل از دارایی را جدی نگرفته‌اند ولی امروز واقعا نام‌ بیت‌کوین بیشتر از هر زمانی بر سر زبان‌هاست. هنوز هم گاهی با این سوال مواجه می‌شوم که آیا با قیمت فعلی، بیت‌کوین بخرم یا دیگر دیر شده؟ جواب این‌ است: برای خرید بیت‌کوین هیچ‌وقت دیر نیست.

خالق ناشناس و نابغه بیت‌کوین(ساتوشی ناکاموتو) چیزی را پدید آورده که سالها به رشدش ادامه خواهد داد و ارزشش هر روز بیشتر خواهد شد.

“ساتوشی” کوچکترین واحد بیت‌کوین است و از نام ساتوشی ناکاموتو برگرفته شده است. هر بیت‌کوین می‌توانند به ۱۰۰ میلیون واحد تقسیم شود، هر کدام از این واحدها ساتوشی نام دارد و مساوی ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین است  که معادل ۰.۰۰۰۱۹ دلار است. یعنی هر ساتوشی نزدیک به ۵۰ ریال خودمان ارزش دارد.

نگاه دقیق‌تر به سابقه روشن بیت‌‎کوین و نحوه عملکرد آن، نشان می‌دهد که تا چه میزان توانسته خود را به یک دارایی مهم تبدیل کند. امروز حجم بیت‌کوین ۳۴۵ میلیارد دلار است و روزانه ۴۰ میلیارد دلار مبادله انجام می‌شود.

بیت کوین برای کسانی که به فکر سرمایه گذاری بلند مدت هستند، یک گزینه عالی است. برای کسانی هم که میخواهند در بازارهای سرمایه به تجارت بپردازند یک ابزار کارآمد و یک دارایی خوب است.

ما در این مدت سعی کردیم در همین ستون برترین و معروفترین صرافی‌ها و وب سایت های خرید و فروش بیت کوین را بررسی و به شما معرفی کنیم. شماره های قبلی هفت صبح را بخوانید. من در این ستون سعی کردم تا با معرفی صرافی ها و نقد و بررسی آنها، اطلاعات کاربردی جهت ورود به دنیای ارزهای دیجیتال را در اختیارتان قرار دهم.

اگر با تمام این حرفها هنوز اعتماد کافی به بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ندارید اشکالی ندارد. سنگ بزرگ برندارید. با حداقل سرمایه ورود کنید. بیشتر صرافی هایی که ما در هفت صبح معرفی کردیم حداقل خریدشان بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

ساتوشی‌هایتان شاید در آینده نه چندان دور، پشتوانه مالی امنی برای شما و میراث خوبی برای فرزندانتان باشد. اما باز فراموش نکنید که در همین بازار بیتکوین عده‌ای با عجله و بدون مطالعه وارد شدند و به خاک سیاه نشستند. گول هیجان‌ها را نخورید اما سعی کنید از آینده بازارهای مالی دنیا هم جا نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.