ساختمان قدیمی کوکاکولای مشهد، کارخانه نوآوری شد

ادامه رونمایی از کارخانه‌های نوآوری در شهرهای مختلف کشور

شهرداری مشهد کارخانه‌ای قدیمی را به کارخانه نوآوری و محلی برای فعالیت شتاب دهنده ها و استارت آپ ها تبدیل کرد. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  در مراسم رونمایی از این مرکز استارتاپی با اشاره به افتتاح دو کارخانه نوآوری در مشهد و شیراز بیان کرد: با بهره برداری از این دو کارخانه نوآوری  برگ تازه‌ای در زیست‌بوم نوآوری این شهرها رقم ‌خورد و ظرفیتی تازه برای تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق فراهم شد.

کارخانه نوآوری مشهد با ۱۰ هزار متر مربع زیر بنای فیزیکی اولین کارخانه نوآوری شرق کشور است که ایده آن برای نخستین بار در سال ۱۳۹۷ و با حمایت‌ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و توسط شهرداری مشهد شکل گرفت و پس از یک سال و نیم آماده بهره برداری شد.

در کارخانه نوآوری مشهد، ۴۰۰مترمربع به سالن اجتماعات، ۱۲۰ مترمربع سالن ارائه، ۶۲۰ مترمربع فضای کار اشتراکی و بالغ بر ۱۲۷ مترمربع آزمایشگاه ساخت اختصاص یافته و تمام امکانات برای رفع نیازهای کسب و کار خلاق و نوآورانه فراهم شده است. در این کارخانه، چگونگی شروع کسب و کار، انتخاب مسیرهای توسعه اشتغال، استفاده از فضاهای اشتراکی، بازاریابی خدمات، معرفی بهترین راه های تبلیغات و سایر نیازهایی که یک شهروند خلاق در جهت ایجاد اشتغال نوآورانه نیاز دارد، در نظر گرفته شده است.

این کارخانه در محل قبلی کارخانه کوکاکولا (نوشابه سازی) مشهد و در زمینی تحت عنوان اراضی قهوه ای احداث شده است، چنین اراضی به محل هایی گفته می شود که زمینی بعد از تغییر کاربری گذشته خود به صورت غیر فعال باقی مانده و مستعد شکل گیری تهدیدهای مختلف از جمله آسیب های اجتماعی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.