ماینو؛ استخر ایرانی استخراج رمز ارز

از نزدیک استخراج کنید

ماینو ابزاریست ایرانی برای تجمیع قدرت پردازش استخراج رمز ارز در داخل کشور با استفاده از زیرساخت داخلی می‌توانید درآمدی پایدار و مطمئن داشته باشید.

فعالان حوزه استخراج رمز ارز در ایران پس از طی کردن مراحل مختلف جهت دریافت مجوز و همچنین انشعاب مربوطه از وزارت نیرو می‌بایست جهت کسب درآمد از تجهیزات خود، آن‌ها را به یک استخر استخراج خارجی متصل نموده و به‌ناچار به آن شرکت نیز اعتماد نمایند. این امر باعث بروز نگرانی از بلوکه شدن دارایی این افراد به دلیل تحریم‌ها و یا عدم ایجاد اتصال پایدار به سرورهای آن‌ها در داخل ایران شده است. به همین دلیل در چند ماه گذشته شاهد ایجاد استخرهای استخراج رمز ارز در داخل بوده‌ایم. یکی از جوان‌ترین و البته قدرتمندترین آن‌ها محصولی به نام “ ماینو“ است.

سجاد کرمی مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز در خصوص معرفی محصول ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمز ارز گفت: ماینو، یک استخر استخراج رمز ارز در ایران است که با استفاده از چندین سرور در داخل و خارج از کشور توانسته فرآیند استخراج رمز ارز را برای فعالان این حوزه در داخل و خارج از کشور تسهیل کند. پروژه ماینو تنها یک استخر استخراج نیست. بلکه سعی شده خدمات آن با توجه به نیازهای داخلی در حوزه تبدیل رمز ارزهای استخراج شده به ارز رایج کشور بدون دریافت کارمزد انتقال و استفاده فعالان حوزه استخراج رمز ارز در داخل کشور از مشوق های وزارت نیرو در خصوص دریافت تخفیف در تعرفه برق ماینینگ، بومی سازی شود.

این شرکت به منظور ارائه خدمات شایسته و البته متمایز به کاربران خود، نرم افزار نظارت و مانیتورینگ بر مزارع استخراج را در اختیار  کاربرانش قرار داده است. این اقدام از سوی یک استخر استخراج رمز ارز در دنیا بی سابقه بوده و کاربران تاکنون برای استفاده از این خدمات ملزم به تهیه نرم افزارهای مشابه به صورت مستقل بوده‌اند. ترکیب این ۲ محصول با هم می‌تواند باعث ایجاد بازدهی حداکثری در میزان درآمد و جلوگیری از بروز خسارات و همچنین کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری این مزارع گردد.

کرمی روش تسهیم و پرداخت درآمد کاربران از نوع PPS+ عنوان کرد. در این روش پرداختی، درآمد کاربران شامل ۲ قسمت است. یک قسمت سود قطعی کاربران بر اساس میزان قدرت به اشتراک گذاشته شده است که این درآمد فارغ از احتمال ایجاد بلاک جدید به حساب کاربر لحاظ می‌گردد و قسمت دوم این درآمد مابهالتفاوت درآمد قسمت اول با کارمزد عایدی از ایجاد بلاک جدید است. در این نوع از پرداخت ریسک ایجاد بلاک با استخر بوده و کاربر می‌تواند از درآمد حداکثری نسبت به سایر استخرها بهره مند شوند. همچنین با وجود سرورهای متعدد ماینو در داخل و خارج از کشور، کاربران آن نیز می‌توانند بدون نگرانی در ایجاد اختلال در شبکه اینترنت و یا محدودیت اعمال شده از سوی استخرهای خارجی نسبت با کاربران ایران، اقدام به استخراج پایدار رمز ارز نمایند.

کرمی در خصوص سایر امکانات سامانه ماینو اضافه کرد: تمامی کاربران ماینو می‌تواند در صورت نیاز جهت استفاده از خدمات ماینو، عملیات استخراج رمز ارز را بر روی سرورهای شخصی و اختصاصی خود انجام دهند. در این حالت تمامی داده‌های ارسالی و دریافتی بر روی این سرورها خواهد بود که خود می‌تواند باعث ایجاد افزایش ضریب ایمنی داده‌ها شود. هرچند استفاده از این خدمات اختیاری بوده و کاربران در صورت عدم احساس نیاز به خدمت فوق می‌توانند از سرورهای عمومی آن با حفظ قوانین محرمانگی و رعایت اصول حریم خصوصی استفاده نمایند.

مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز: این خدمت می‌تواند برای مزارع بزرگ استخراج رمز ارز جذاب و کاربردی باشد.

یکی از مشکلات فعالان حوزه استخراج رمز ارز در ایران، نقد کردن درآمد حاصله از این صنعت در یک بستر امن و البته با حداقل هزینه‌های جانبی بوده است. ماینو این امکان را به کاربران خود می‌دهد که در صورت صلاحدید به جای دریافت رمز ارز حاصل شده، معادل ریالی آن را بدون هزینه کارمزد انتقال رمز ارز در شبکه، در پایان هر روز به شرط رسیدن به حد نصاب مورد نظر در حساب بانکی خود دریافت نمایند.

لازم به ذکر است نرخ تبدیل لحظه‌ای رمز ارزها در حساب کاربری افراد قابل مشاهده است.

و اما یکی از مهمترین خدمات ماینو، ارائه گزارش کامل از عملکرد کاربران به آنان با تأیید شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز به عنوان شخص حقوقی ارائه دهنده این خدمات خواهد بود.

کرمی با اشاره به این موضوع افزود: بر اساس بند ۳-۴ مصوبه وزارت محترم نیرو در خصوص تخفیف ۱۵ درصدی تعرفه نیرو برق ماینینگ و همچنین ماهیت ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمز ارز، مذاکراتی با این وزارتخانه جهت بهره مندی کاربران ماینو از این طرح تشویقی را شروع شده است که امیدواریم با استناد به گزارشات ارائه شده به کاربران، آنان بتوانند بدون مشکل و محدودیت از این بند قانونی جهت کاهش هزینه‌های خود استفاده نمایند.

1 نظر
  1. رضا می گوید

    امیدوارم در آینده نزدیک امکان ماین کردن jcoin هم در این استخر فراهم بشه 🙏

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.