هلدینگ نگاه ۶۰ میلیارد تومان در فین‌تک‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند

حسین اسلامی، مدیرعامل هلدینگ نگاه بانک کارآفرین در یک نشست خبری عنوان کرد

حسین اسلامی مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه در نشست خبری این هلدینگ اولویت‌ها و رویکردهای این هلدینگ در فضای نوآوری و فناروی کشور را تشریح کرد.

او اشاره کرد هلدینگ نگاه به دنبال جذب مشارکت مجموعه‌های موثر بر کسب‌وکارهای استارتاپی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی است. اسلامی تاکید کرد که نگاه آن‌ها نگاه ترکیبی شتابدهنده و استارتاپ‌استودیو مبتنی بر نیازمندی‌های بانک و گروه مالی کارآفرین است.

اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آی‌چیزها درخصوص حوزه‌های مختلف استارتاپی که قصد ورود به آن را دارند گفت: «تمرکز ما بر روی حوزه فین‌تک خواهد بود و چشم‌انداز ما برای دهه پیش رو همین است. البته همین فین تکی‌ها خدمات متنوعی دارند که به حوزه‌هایی چون گردشگری و بلاکچین هم مربوط می‌شوند. پس به واسطه خدمات ما گروه‌های متنوعی از کسب و کارها تحت پوشش هلدینگ نگاه قرار خواهند گرفت.»

اسلامی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد زبان مشترکی میان فین‌تک‌ها و شرکت‌های کوچک این صنعت با رگولاتور این حوزه شکل بگیرد درباره نقش این هلدینگ برای برقراری چنین مفاهمه‌ای گفت: «اغلب فین‌تک‌ها با زبان رگولاتور آشنایی ندارند یا اینکه نمی‌توانند خود را با آن تطابق دهند. هلدینگ نگاه می‌تواند کمک کنند تا آنان در این مسیر بهتر پیش بروند. وظیفه ما ایجاد حلقه ارتباطی میان این دو بخش است.»

هلدینگ نگاه

سرمایه هلدینگ نگاه از ۲۰ میلیارد تومان اولیه به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و این هلدینگ تلاش دارد مجوزهای لازم را از بانک کارآفرین برای افزایش سرمایه هلدینگ به ۳۰۰ میلیارد تومان دریافت کند.

او به شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ یعنی دو شرکت نگاه بانک و پرداخت بانک اشاره کرد و افزود: «این شرکت‌ها تلاش خواهند کرد که در ابتدا نیاز و اهداف بانک و شرکت‌های زیرمجموعه را برطرف کنند و پس از آن می‌توانند به سایر شرکت‌های فعال در اکوسیستم نیز سرویس دهند.»

تبدیل کردن بانک کارآفرین به بانک نوآفرین

اسلامی در پاسخ به این سوال آی‌چیزها که در حضور شتابدهنده‌های تخصصی فین‌تکی چون فینووا، هلدینگ نگاه چه مزیت‌ رقابتی خواهد داشت با اشاره به حمایت بانک کارآفرین از فعالیت‌های سرمایه‌گذاری استارتاپی این هلدینگ گفت: «به واسطه هسته‌ای که طراحی کرده‌ایم هم در سطح امنیت و هم در سطح سرعت، ما از رقبا پیش خواهیم بود و می‌توانیم سطح متفاوتی از خدمات باکیفیت را به کسب‌وکارهای این حوزه ارائه دهیم. درواقع رویکرد ما تبدیل کردن بانک کارآفرین به بانک نوآفرین است.»

همکاری هلدینگ نگاه با وی‌سی‌های برکت

اسلامی در بخشی از صحبت‌های خود به فعالیت‌های این هلدینگ برای مشارکت و همکاری با یکی از VCهای برکت و فعال در حوزه فین‌تک اشاره کرد و گفت: «همکاری ما با این شرکت ‌سرمایه‌گذاری فقط در قالب سرمایه‌گذاری نخواهد بود بلکه تصمیم داریم تا بازار بزرگتری برای فین‌تک‌ها ایجاد کنیم.»

اسلامی در پاسخ به سوال دیگر آی‌چیزها درخصوص میزان سرمایه‌‌ای که این هلدینگ می‌خواهد روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کند هم اعلام کرد که سرمایه هلدینگ نگاه از ۲۰ میلیارد تومان اولیه به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و آنها در حال دریافت مجوزهای لازم از بانک کارآفرین برای افزایش سرمایه هلدینگ به ۳۰۰ میلیارد تومان هستند. طبق گفته اسلامی این هلدینگ در نظر دارد با همکاری  VC برکت طی ۶ ماه آینده ۶۰ میلیارد تومان در فین‌تک‌ها سرمایه‌گذاری کند.

هلدینگ نگاه

برنامه‌های نگاه بانک و نگاه پرداخت

علیرضا بهمنی، مدیرعامل شرکت نگاه بانک، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ فناوری نگاه نیز در این مراسم گفت: « تا سال ۱۴۰۰ تمرکز ما روی ارتقای زیرساخت‌های بانک‌ کارآفرین است و پس از آن روی پروژ‌ه‌های جدیدتر تمرکز خواهیم کرد.»

هادی ابراهیمی، مدیرعامل شرکت نگاه پرداخت یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ فناوری نگاه نیز در این مراسم اعلام کرد که نگاه بخش پرداختی این هلدینگ به ارائه خدمات با کیفیت و خلق ارزش برای مشتری است.

او با اشاره به اینکه در حوزه پرداخت با توجه به خدماتی که بانک‌ها و شرکت‌های مختلف ارائه می‌دهند مشتری میان شرکت‌ها شناور است گفت: «ما در حال تلاش هستیم تا سرویسی به مشتری ارائه دهیم که میان سرویس‌ها و مشتری چسبندگی ایجاد کنیم و مشتری وفادار برای سرویس‌هایمان به دست آوریم.»

او اعلام کرد که به زودی تفاهم‌نامه پرداخت‌یاری را با شاپرک امضا خواهند کرد و سعی می‌کنند تا سرویس‌های پرداخت مختلفی را به کاربران خود چه در قالب درگاه پرداخت و چه در قالب دستگاه‌های کارتخوان ارائه دهند.

1 نظر
  1. بهمن نادری می گوید

    بانک کارآفرین جز بانکهای پیشرو هست
    امیدوارم همین سیاست رو ادامه بده
    خبر خوبیه که بانکها به سمت استارتاپها اومدن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.