حرکت اول ۹۲۶ میلیارد تومان روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند

در نشست خبری سرمایه‌گذاری حرکت اول روی پینکت اعلام شد

گروه سرمایه‌گذاری حرکت اول، که بازوی سرمایه‌گذاری همراه اول است، روی استارتاپ پینکت سرمایه‌گذاری کرده است؛ استارتاپی که یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات تندمصرف و سوپرمارکتی است. «احمد آبنیکی» مدیرعامل پینکت در یک نشست خبری آنلاین، با اشاره به آغاز فعالیت این استارتاپ در اواخر سال ۹۷ اعلام کرد که آنها در حال حاضر دو شهر تهران و مشهد را پوشش می‌دهند و قصد دارند که این پوشش‌دهی را بیشتر هم کنند و به ده شهر مهم ایران برسند. او مهم‌ترین تفاوتی که این مجموعه با سایر فعالان اینترنتی فروش کالاهای تند مصرف دارد را در گروی وجود عنصری به نام «خریدیاران» می‌داند؛ بخشی که متشکل از نیروهای دوره دیده‌ای است که شخصا مامور خرید مشتری می‌شوند.

به گفته آبنیکی آنها در بخش «خریدیاران» افراد گوناگونی را استخدام کرده‌اند و ضمن آموزش به آنها، این افراد را ماموران خرید مشتریان خود کرده‌اند. او در اینباره بیشتر توضیح داد: «خریدیاران مسئول خرید مشتریان می‌شوند و با آنها به صورت تلفنی یا چت در ارتباط خواهند بود تا خریدهای آنها را دقیقا مطابق سلیقه‌شان انجام دهند. مردم در مواردی چون بسته بندی خرید خود یا تاریخ انقضای خریدهای خود و دیگر موارد حساس هستند و تمامی این موارد بین خریدار و خریدیار رد و بدل می‌شود تا تجربه خرید آنلاین دقیقا مطابق با خرید فیزیکی خود کاربر صورت بگیرد.»

«محمد مهدی عباسخانی» مدیرعامل حرکت اول هم در این نشست آنلاین اعلام کرد که سرمایه‌گذاری آنها روی مجموعه پینکت یک سرمایه‌گذاری خطرپذیر بوده و آنها مطمئن هستند که پینکت در سال‌های آینده به عنوان یکی از بازیگران اصلی فروش کالاهای تند مصرف ظاهر خواهند شد. او می‌گوید آنها قصد دارند تا پایان سال ۱۴۰۱ به طور دقیق مبلغ ۹۲۶ میلیارد تومان در استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند که بخش اعظم این رقم تا پایان سال جاری عملیاتی خواهد شد: «تا پایان سال ۴۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم داشت. ما شش اولویت داریم که روی این اولویت‌ها بیشتر توجه داریم: فین‌تک و اینشورتک، سلامت، مدیا، تجارت الکترونیک، آموزش، توریسم و حمل و نقل.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.