آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ رایگان

چند سال قبل هر کس می‌خواست مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) را یاد بگیرید، باید حتماً هزینه می‌کرد تا بتواند در دوره‌های آموزشی شرکت کند و این مهارت را بیاموزد. امروزه خوشبختانه روش‌های گوناگونی برای یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت کاملاً رایگان وجود دارد. کافی است زمان و تمرکز بگذارید تا بتوانید از طریق منابع موجود، بازاریابی دیجیتال را به صورت جامع و کاملاً حرفه‌ای بیاموزید.

آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ رایگان

در این مقاله تصمیم داریم چند روش برای آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان و جامع را بیان کنیم. در صورتی که شما هم تمایل دارید این مهارت پردرآمد و آینده‌دار را با صرف کمترین هزینه یا به صورت رایگان یاد بگیرید، پیشنهاد می‌شود که چند دقیقه زمان بگذارید و مطلب پیش رو را تا انتها مطالعه کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله، روش مناسب خود را برای یادگیری رایگان بازاریابی دیجیتال بیابید و جلوی خرج شدن میلیون‌ها تومان از منابع مالی خود را بگیرید.

روش اول برای آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان: مطالعه کتاب‌های رایگان

در حال حاضر کتاب‌ها و جزوات آموزشی فراوانی در زمینه آموزش دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توان بسیاری از آن‌ها را دانلود و مطالعه کرد. به عنوان مثال اگر عبارت «دانلود رایگان کتاب صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ» را در گوگل جستجو کنید، گوگل کلی کتاب خوب و کارآمد در اختیارتان قرار می‌دهد.

مطالعه کتاب، ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد؛ ولی کمکتان می‌کند که دیجیتال مارکتینگ را خیلی اصولی و عمیق بیاموزید. در صورت تمایل به مطالعه کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ، سراغ کتاب‌هایی بروید که روش کار بازاریابی دیجیتال را به صورت تصویری و کاربردی آموزش می‌دهند. در واقع این کتاب‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که پس از پایان آن‌ها بتوانید یک کمپین دیجیتال مارکتینگ را راه اندازی کنید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان

اگر قصد دارید به متخصص مارکتینگ آنلاین و دیجیتال تبدیل شوید، لازم است کتاب‌هایی بخوانید که حاوی مثال‌های تصویری و کاربردی باشند. ممکن است کتاب‌های بدون مثال‌های تصویری برای آموختن نتورک مارکتینگ یا فروش، مناسب باشند؛ ولی قطعاً برای آموختن دیجیتال مارکتینگ، مفید نیستند.

روش دوم: شرکت در دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ سایت‌های معتبر بین‎المللی

خوشبختانه در حال حاضر سایت‌های معتبر بین‌المللی مثل گوگل، دوره دیجیتال مارکتینگ رایگان روانه بازار کرده‌اند و افراد در صورت شرکت در این دوره‌ها می‌توانند مدرک بین‌المللی این شرکت‌ها را هم به صورت رایگان دریافت کنند. تنها پیش‌نیاز شرکت در این دوره‌ها، تسلط به زبان انگلیسی است. در ادامه با چند مورد از سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهیم شد:

  • مجموعه گوگل، یک دوره 40 ساعته دیجیتال مارکتینگ عرضه کرده و نام «Fundamentals of digital marketing» را برای آن برگزیده است. در این دوره، سئو، تبلیغات گوگل، نحوه تدوین استراتژی بازاریابی، نحوه درک رفتار مشتری، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوایی، بازاریابی ویدیویی، راه‌های افزایش فروش و سوشال مدیا مارکتینگ آموزش داده می‌شود.
  • سایت هاب‌اسپات، یکی از دیگر از غول‌های دیجیتال مارکتینگ است که دوره‌های رایگان سئو، بازاریابی محتوایی و تبلیغات دیجیتال را برای علاقه‌مندان عرضه کرده است. پس از پایان این دوره‌ها، می‌توانید مدرک این مجموعه را هم دریافت کنید.
  • مجموعه «Udemy»، یکی دیگر از وب‌سایت‌های معتبری است که دوره دیجیتال مارکتینگ رایگان روانه بازار کرده است. توجه داشته باشید که مجموعه یودمی برای دوره‌های رایگان خود، مدرکی به شرکت‌کنندگان اعطا نمی‌کند. دوره این مجموعه، «Free Digital Marketing Basics Course» نام دارد. پس از شرکت در این دوره، به صورت کامل متوجه خواهیم شد که دیجیتال مارکتینگ چیست و بر چه اصول و پایه‌هایی استوار است. همچنین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام، بازاریابی ایمیلی و سوشال مدیا مارکتینگ در این دوره به مخاطبان آموزش داده می‌شود.

در این بخش از مقاله با سه دوره رایگان دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم. این دوره‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود؛ حال آن‌که بسیاری از افراد، تسلطی به انگلیسی ندارند و دوست دارند در دوره‌های رایگان بازاریابی دیجیتال به زبان فارسی شرکت کنند. در ادامه روش آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ به زبان فارسی را توضیح خواهیم داد.

روش سوم آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان: مشاهده ویدیوهای یوتیوب و آپارات

یک روش خوب دیگر که برای یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، مشاهده ویدیوهای آموزشی بازاریابی دیجیتال در یوتیوب و آپارات است. این ویدیوها به زبان فارسی و انگلیسی در یوتیوب و آپارات منتشر شده است. کافی است آن‌ها را دانلود و تماشا کنید. اگر تمایلی به دانلود ندارید، می‌توانید آن‌ها را به صورت کاملاً آنلاین ببینید.

آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از افراد این روش آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند؛ زیرا آموزش با این روش، خیلی سریع‌تر از آموزش با کتاب صورت می‌گیرد. به علاوه آموزش با ویدیوهای یوتیوب و آپارات به زبان فارسی و فهم آن خیلی آسان است.

روش چهارم: کارآموزی نزد یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای و کاربلد بدون حقوق

یکی از بهترین روش‌های آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ، کارآموزی بدون حقوق نزد یک دیجیتال مارکتر متخصص و کاربلد است. در این روش می‌توانید با نیازها و استانداردهای بازار آشنا شوید، تعامل با مشتری را بیاموزید و چشم و خم کار را یاد بگیرید. بعضی از شرکت‌ها، افراد مبتدی را استخدام می‌کنند، به آن‌ها حقوق می‌دهند و کمکشان می‌کنند که کار را یاد بگیرند. در صورتی که چنین شرکتی سراغ دارید، خیلی سریع برای استخدام شدن در آن اقدام کنید.

روش پنجم: خواندن مقالات آموزشی و رایگان در سایت‌های مختلف

در سایت‌های معتبری که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند، بخشی به نام بلاگ وجود دارد که در آن، کلکسیونی از انواع و اقسام مقاله آموزشی قرار دارد. هر کدام از این مقالات، گوشی از فرایند دیجیتال مارکتینگ را به صورت حرفه‌ای، کاربردی و تصویرمحور به شما آموزش می‌دهد. در صورتی که قصد دارید دیجیتال مارکتینگ را به صورت رایگان فرابگیرید، مقالات آموزشی و رایگان سایت‌های معتبر، کمک زیادی به شما خواهد کرد.

سال‌هاست که سایت‌های معتبر، تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ را در قالب مقاله به مخاطبان خود آموزش می‌دهند. با مطالعه این مقالات، مطمئن باشید که به متخصص تواناتر، آگاه‌تر و ماهرتری در زمینه بازاریابی دیجیتال تبدیل می‌شوید.

روشی مقرون‌به‌صرفه برای آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت جامع

در این مقاله تلاش کردیم با چند مورد از بهترین روش‌های یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان آشنا شویم. امیدواریم که بتوانید از بین روش‌های این مقاله، بهترین روش را برای یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ انتخاب کنید.

در صورتی که قصد دارید دیجیتال مارکتینگ را به صورت رایگان یا با هزینه‌ای مقرون به صرفه یاد بگیرید، پیشنهاد می‌شود که سراغ دوره‌های ارزشمند و حرفه‌ای بروید تا بتوانید روش کار بازاریابی دیجیتال را به بهترین شکل بیاموزید. آموزش درست و هوشمندانه به شما کمک می‌کند که بتوانید نیاز کارفرماها را به بهترین شکل برآورده کنید و به درآمد خوبی برسید.

یکی از مجموعه‌هایی که دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ را به صورت رایگان و مقرون به صرفه روانه بازار می‌کند، مجموعه آموزشی مکتب‌خونه است. یک سری از دوره‌های این مجموعه رایگان است و آن دسته از دوره‌هایی که رایگان نیست، با قیمتی مناسب و منطقی عرضه شده است تا علاقه‌مندان بتوانند با صرف هزینه‌ای معقول، مهارت مورد نیاز خود را بیاموزند و به درآمدزایی برسند.

در صورتی که تمایل دارید مهارت دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید و با دوره‌های آموزشی مکتب‌خونه آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود که به صفحه آموزش گام به گام دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید. در این صفحه، علاوه بر کسب اطلاعات، می‌توانید در دوره‌های دلخواه خود ثبت نام و آموزش را شروع کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.