چرا امین‌الضرب را به تپسی دادند نه اسنپ؟

معیارها و استانداردهای اتاق بازرگانی تهران برای اهدای جوایز امین‌الضرب به استارتاپ‌ها

نشان کارآفرینی امین‌الضرب در چهارمین دوره برگزاری این مراسم به میلاد‌ منشی‌پور، مدیرعامل تپسی تعلق گرفت.

این مراسم همزمان با 136 سالگی اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی تهران و با حضور مسئولان دولتی و فعالان اقتصادی برگزار شد. در این دوره از نشان امین الضرب ۲۶۰ کارآفرین ارزیابی شدند که در نهایت این تندیس  به 9تای آن‌ها تعلق گرفت.

امید هاشمی، مدیر کسب‌وکار نوین و توسعه کارآفرینی اتاق تهران درباره اهداف این جشنواره گفت: «مهم‌ترین هدف این جشنواره تقدیر و معرفی کارآفرینانی است که با همه مشکلات از ابتدای راه دست‌وپنجه نرم کردند تا بتوانند کسب‌وکار خود را زنده نگه‌دارند. همچنین اصلی‌ترین معیار برای انتخاب کارآفرین برتر نیز همین پشتکار است. سپس بعد از بررسی این معیار، شاخص‌های دیگر اعم از خوش‌نامی، نداشتن هیچگونه سوءظن مالی، اشتغال‌زایی، ثروت آفرینی، میزان جذب سرمایه، خلاقیت و … است که توسط داواران بررسی و انتخاب می‌شوند.»

او با اشاره به انتخاب مدیرعامل تپسی از بین فعالان استارتاپی به عنوان یکی از برگزیدگان این جایزه ادامه داد: «میلاد‌ منشی‌پور، هومن دمیرچی و حمید مهینی سه هم‌بنیان‌گذار این استارتاپ از ابتدا این کسب‌وکار را راه‌اندازی کردند و تاکنون پای همه چالش‌های این حوزه ایستاده‌اند. تپسی 1400 نیرو مستقیم و حدود یک میلیون راننده دارد. اسنپ یک بازیگر بزرگ در حوزه حمل‌ونقل است اما نکته‌ای که وجود دارد این است که اسنپ کارآفرین ندارد. به مدت دو سال است که کارآفرین اسنپ، شهرام شاهکار به دلایل نامعلوم از این مجموعه جدا شده است. اگرچه نقش آقای ژوبین علاقبند را در رشد این استارتاپ نمی‌توان نادیده گرفت اما ایشان فقط یک مدیر ارشد در این کسب‌وکار هستند.»

به گفته او رسالت جشنواره این است که کارآفرینان را به چهره شاخص تبدیل کند.

برگزیدگان و دریافت‌کنندگان لوح و نشان امین‌الضرب در سال 98 افراد زیر بودند:

شمس‌الدین و نورالدین نوربخش، بنیانگذاران گروه دامداران

نصراله ایزدپناه، موسس گروه صنعتی استیل‌البرز

مهدی خان‌محمدی، بنیانگذار گروه صنعتی نان ‌سحر

میلاد منشی‌پور، از بنیانگذاران شرکت تپ‌سی

علینقی مشایخی، اقتصاددان و از موسسان دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف

سهیلا ترابی ‌فارسانی، پژوهشگر‌ اقتصاد

گفتنی است در سال گذشته جایزه امین‌الضرب به محمدجواد شکوری‌مقدم بنیانگذار سایت آپارات و فیلیمو و برادران محمدی (حمید و سعید) بنیانگذاران دیجی‌کالا اهدا شد.

مطالب مرتبط:

هزینه راننده‌های اسنپ و تپسی بعد از گرانی بنزین

رشد ۳٫۵ برابری تپسی بعد از سرمایه‌گذاری سپ

اکوسیستم از قرارداد تپسی و شهرداری نگران نباشد

شهرداری، سرانجام اسنپ و تپسی را زرد کرد!
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.