تولید محصولات اینترنت اشیا دیگر نیاز به مهارت ندارد

در پی همکاری مایکروسافت با سیرا وایرلس

به تازگی شرکت سیرا وایرلس (sierra wireless) که یک شرکت چند ملیتی فعال در زمینه محصولات مخابراتی است، همکاری استراتژیک خود را با شرکت مایکروسافت برای راه‌اندازی اولین صنعت راه‌حل‌های همه‌جانبه اینترنت اشیا را شروع کرده ‌است.

راه‌حل چرخه هشت‌گانه جدید دیتا سیرا با اتصال به آژور (Azure) سیستم مرکزی اینترنت اشیا مایکروسافت، منجر به وجود آوردن نرم افزاری به عنوان ارائه‌دهنده خدمات شده ‌است، این نرم‌افزار به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی بدون هیچ تجربه‌‌ای در زمینه فضای ابری و یا بدون نیاز به هیچ‌گونه مهارت تخصصی، موفق به ساخت و تولید محصولات اینترنت اشیا شوند. در واقع این راه‌حل، فرایند دریافت داده‌ها به فضای ابری را زمانی‌ که به تولید برسد را آسان می‌کند و به شرکت‌ها این اجازه را می‌دهد تا ارزش اینترنت اشیا در دنیای صنعت چهارم را درک کنند.

سیرا وایرلس
سیرا وایرلس

رنه لینک (René Link) مدیرعامل استراتژی و مدیر تجربه بازار سیرا وایرلس، در مورد ادغام این دو شرکت گفت: «ترکیب مجموعه کامل راه‌حل‌های ارائه شده توسط سیرا و سیستم مرکزی اینترنت اشیا آزورا، یک شکاف بحرانی در بازار می‌باشد. مصرف‌کنندگان به‌طور مداوم از پیچیدگی یکپارچه کردن فناوری اینترنت اشیا صحبت می‌کنند.»

همکاری مایکروسافت و شرکت مخابراتی کره

همچنین در ماه می ۲۰۱۹، مایکروسافت و شرکت مخابراتی کره در یک تفاهم‌نامه غیررسمی، متعهد به همکاری با یکدیگر در پر‌وژه‌های هوش‌مصنوعی، نسل پنجم اینترنت (G5) و فناوری فضای ابری شده بودند. همچنین هر دو کمپانی در حال برنامه‌ریزی برای معرفی خدمات جدیدی در حوزه رسانه و سرگرمی برای مصرف‌کنندگان هستند. سیرا وایرلس هم در ماه اوت گذشته، یک روتر سلولی فشرده در زمینه اینترنت‌اشیا به نام AirLink LX40 معرفی کرده بود. در این روتر برای توان عملیاتی بالاتر از دو متغییر LTE-M/NB-IoT و LTE Cat-4 استفاده شده ‌است. حالا باید دید با این سوابق در زمینه اینترنت اشیا، همکاری مایکروسافت و سیرا به کجا می‌انجامد.

ترجمه: زهرا قنبری

مطالب مرتبط:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.