کشف هزار مزرعه غیرمجاز استخراج بیت‌کوین در ایران

شرکت توانیر خبر از کشف بیش از هزار مزرعه غیرقانونی استخراج رمز ارز دیجیتال در ایران داده است

در حالی مصطفی رجبی مشهدی، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر خبر از کشف هزار مزرعه استخراج رمز ارز می‌دهد که تاکنون تنها ۱۴ مرکز به ظرفیت ۳۰۰ مگاوات توانسته‌اند؛ مجوز بگیرند.

به گفته رجبی مشهدی کشف هزار مزرعه استخراج رمز ارز از طریق مقایسه مصارف با دوره‌های قبل و اقدامات دیگر ممکن شده است؛ او با تاکید بر این موضوع که این افراد با سوءاستفاده، از تعرفه‌های دیگری مانند کشاورزی، خانگی و حتی صنعتی برای استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند؛ آسیب‌های زیادی را به شبکه وارد می‌کنند؛ اعلام کرد که پیش از این وزارت اقتصاد از مردم برای معرفی مراکز غیرقانونی استخراج رمزارز، پاداش ۱۰ میلیون تومانی در نظر گرفته بود.

او در ادامه با اشاره به تعرفه‌ها برای استخراج رمز گفت‌: «در ایران دو نوع تعرفه برای استخراج رمزارز  در نظر گرفته شده است. در ۸ ماه خنک سال، استخراج با تعرفه ۴۸۰ تومان و در ۴ ماه گرم با تعرفه بالاتر صورت می‌گیرد اما به دارندگان مجوزاستخراج رمز ارز تا ۴۷ درصد تخفیف بهای برق تعلق می‌گیرد که دستورالعمل های آن ابلاغ شده و به اطلاع دارندگان مجوز نیز رسیده است.

رجبی در ادامه افزود: «به سرمایه‌گذاران در طرح‌های بهره‌وری، گواهی صرفه جویی داده خواهد شد؛ دارنده گواهی صرفه‌جویی مجاز است معادل انرژی الکتریکی مندرج در گواهی را براساس مقررات جاری، از طریق بورس انرژی (به طور مستقیم و یا از طریق قراردادهای دو جانبه با مالک نیروگاه) خریداری و برای مصرف نهایی به هریک از کاربرهای رایج از جمله استخراج رمزارزها، اختصاص دهد.

مطالب مرتبط:

رمز ارز قابل نظارت نیست
آینده ارزرمزها چه خواهد شد؟
ارز رمز داخلی ممنوع شد اما بیت‌کوین نه
از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان حوزه رمز ارز حمایت می‌شود
1 نظر
  1. […] در حال حاضر ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتال درآمد خوبی برای ماینر ها دارد. افرادی که در حوزه ارزهای […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.