در ایام کرونایی خانه بمانید و رایگان ویزیت شوید

فرهمند آریاشکوه در گفت‌وگو با آی‌چیزها از راه‌اندازی وب اپلیکیشن آروین کلینیک در راستای پویش «در خانه بمانیم» می‌گوید

این روزها کرونا و هراس مبتلا شدن به آن همه را دچار یک دغدغه جدی کرده است. دوران قرنطینه و خانه نشینی ممکن است مشکلات جسمی و روحی برای افراد ایجاد کند، خبرهای زیادی که مدام از توییتر و تلگرام درباره کرونا می‌خوانیم، آموزش‌هایی که درباره علایم ابتلا به آن داده می‌شود و صحبت‌هایی که درباره موذی‌ بودن و پنهان کاری این ویروس می‌شود باعث شده تا از یک طرف بخواهیم بدانیم آیا ما مبتلا شده‌ایم یا نه و از طرف دیگر می‌ترسیم به دلیل یک حساسیت نابه‌جا و مراجعه به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ خودمان و اطرافیان‌مان را بیشتر در معرض این ویروس خطرناک قرار دهیم.

از این رو کسب‌وکارها به تکاپو افتادند تا با راه‌حل‌های مختلف به مردم کمک کنند. شرکت آروین رایان ارتباط نیز در روزهای اپیدمی کرونا با عرضه یک وب اپلیکیشن جامع، خدمات پزشکی و مراقبتی متفاوتی را به  صورت رایگان به همه اعضای جامعه، خصوصاً گروه‌های آسیب‌پذیر و سالمندان ارائه می‌کند.

به گفته فرهمند آریاشکوه، مدیرعامل شرکت آروین رایان ارتباط، وب اپلیکیشن آروین کلینیک، سیستم جامع و هوشمند مدیریت مراکز پزشکی است که به پزشکان، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و مراکز پزشکی (مراکز تصویربرداری، مراکز فیزیوتراپی و …) این امکان را می‌دهد تا ضمن نوبت‌دهی آنلاین به مراجعه‌کنندگان، خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی را به کاربران ارائه کند.

آریاشکوه با اشاره به این موضوع که این استارتاپ در راستای پویش «در خانه بمانیم» راه‌اندازی شده است، در رابطه با کارایی این وب اپلیکیشن به خبرنگار آی‌چیزها گفت: «آروین کلینیک از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در جهت پاسخ‌گویی به نیاز مراکز پزشکی (مطب‌ها، کلینیک‌ها ، بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی دولتی و خصوصی) برای طبقه‌بندی و مدیریت اطلاعات بیماران، آغاز کرده است. مزیت آروین کلینیک با سایر سامانه‌های آنلاین، تجمیع ارائه خدمات پزشکی و مراقبتی در یک سامانه است.»

با فراگیرشدن کرونا در کشور و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی استفاده از خدمات آنلاین و ماندن در منزل جزو بهترین گزینه‌های مقابله با این ویروس است.

به گفته آریاشکوه خدمات مراقبتی که در وب اپلیکیشن آروین کلینیک ارائه می‌شود، شامل مراقبت و نگهداری از سالمند ،کودک و بیمار در منزل یا بیمارستان به صورت پاره وقت یا شبانه‌روزی است.

فعالیت‌هایی که این استارتاپ به کاربران خود ارائه می‌دهد به صورت زیر است:

  • کمک درخانه شامل حمام کردن, لباس شستن و تهیه غذا، نظافت منزل
  • کمک برای انجام کارهای شخصی، غذا خوردن، حرکت کردن، راه رفتن
  • همراهی در خرید، مراجعه به دکتر و بانک
  • نگهداری، مراقبت و آموزش کودک شما در هر سنی
  • مراقبت و نگهداری از بیمار، بعد از زایمان، عمل جراحی یا بیماری خاص و افراد دارای معلولیت

آریاشکوه با اشاره به وضعیت سلامت سالمندان، ادامه داد: «کلیه پزشکانی که در آروین کلینیک با ما همکاری می‌کنند، مورد تایید وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هر استان هستند. از همین رو همه خدمات پزشکی که در وب اپلیکیشن آروین کلینیک ارائه می‌شود، شامل ارائه تمام خدمات بالینی و پرستاری حرفه‌ای، ویزیت توسط پزشکان عمومی و متخصص در منزل، خدمات پاراکلینیکی نظیر سونوگرافی یا نوار قلب، مشاوره روان‌شناسی و روان‌پزشکی و تهیه کلیه تجهیزات پزشکی لازم جهت بیماران بستری در منزل است. هدف ما و همکاران‌مان این است که سالمندان و گروه‌های آسیب‌پذیر بتوانند بهترین خدمات و امکانات را در منزل و به راحتی در اختیار داشته باشند، تا با تردد کمتر در سطح شهر، در معرض ابتلا به ویروس کوید19 قرار نگیرند.»

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان به استفاده از خدمات این وب اپلیکیشن می‌توانند به وب‌سایت WWW.EMS24.ir مراجعه کنند.

مطالب مرتبط:

رشد ۶۰ درصدی مخاطبان بقراط در بحران کرونا
کرونا و استارتاپ‌هایی برای ارتباط تصویری با پزشکان
تولید کیت تشخیص ویروس کرونا در پارک فناوری پردیس
رشد ۳۰ درصدی مراجعه‌ به مراکز درمانی بعد از تعطیلات نوروزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.