اتوبوس‌ های سنگاپوری به هوش مصنوعی مجهز شدند

سنگاپور به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در زمینه هوشمندسازی شهر شناخته شده است. حالا خبر دیگری از حوزه حمل‌ونقل سنگاپور به گوش می‌رسد. اتوبوس های سنگاپوری به تازگی به فناوری هوش مصنوعی مجهز شده‌اند و قرار است به لطف این تکنولوژی‌های جدید تحولاتی آشکار در صنعت حمل‌ونقل این کشور رخ دهد.

این طرح جدید شامل دوربین‌های مدار بسته‌ای می‌شود که با استفاده از هوش مصنوعی اقدام به کمک به مسافران می‌کند. برای مثال مسافرانی را که برای سوار شدن نیاز به کمک دارند یا از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند و … شناسایی می‌کند.

علاوه‌براین نرم‌افزار مذکور در اتوبوس‌ های سنگاپوری می‌تواند کیف‌ها و ساک‌های مسافران را رصد کند و مشکوک بودن افراد را زیر نظر بگیرد. بر این اساس می‌توان گفت طرح جدید سنگاپوری‌ها امنیت مسافران و آرامش آنها را همزمان چندین برابر می‌کند.

جالب است بدانید راننده و خدمه شرکت‌های اتوبوسرانی می‌توانند به این سیستم هوشمند متصل شوند و در صورت نیاز، هشدارهایی را از سیستم هوشمند دریافت کنند. از این پنل هوشمند و تعاملی می‌توان در بخش بارگیری اتوبوس‌ها نیز استفاده کرد و در صورت مشاهده بارهای مشکوک رانندگان به سرعت به سیستم‌های امنیتی گزارش ارسال می‌کنند.

همه این ویژگی‌های جدید توسط SMRT Autos در طول یک تور آزمایشی و در فضایی به وسعت ۱۵۰۰۰ مترمربع به نمایش گذاشته شد. این اتوبوس  های‌ سنگاپوری می‌توانند برای افراد معلول یک نعمت باشند.

ریموند چان، مدیر کل اتوبوسرانی سنگاپور نیز گفت این پنل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی بر اساس بازخوردهای مسافران تغییر حالت می‌دهند و در نتیجه بسیار مفید هستند. یک بانوی نابینا و ۳۹ ساله سنگاوری می‌گوید بسیار خوشحالم که از این پس برای سوار و پیاده شدن به اتوبوس نیاز به کمک ندارم و می‌توانم خودم این کار را انجام دهم.

منبع: انتخاب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.