اسموسیس ۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

استارتاپ آموزش سلامتی اسموسیس (Osmosis) در دوره جدید تأمین مالی، ۴ میلیون دلار دریافت کرد

استارتاپ اسموسیس که در یوتیوب بیش از هزار مشترک دارد و پانصد هزار کاربر از ویدیوهای تکمیلی پزشکی آموزشی آن استفاده می‌کنند، به تازگی و در دوره تأمین مالی جدید خود ۴ میلیون دلار سرمایه دریافت کرد.

این استارتاپ به دست گروهی از دانشجویان پزشکی موسسه جونز هاپکینز (Johns Hopkins) و تیم (Khan Academy Health and MedicineHealth) طراحی و تأسیس شد. این استارتاپ با توسعه سریع پلتفرم سلامتی خود توانست دوره A تأمین مالی خود را به رهبری Felicis Ventures، Shopify و PluralSight برگزار کند.

سرمایه گذاری جدید روی این شرکت از طرف SEI Ventures،  Greycroft،  Coverys، FundRx، Figure 8،  Social Startsو  LearnStart انجام شده است. این سرمایه‌گذاری جدید به استارتاپ اسموسیس کمک می‌کند که بتواند کتابخانه محتوای سلامتی خود را با بیش از ۱۳۰۰ ویدیو توسعه دهد.

هدف این استارتاپ دسترسی به پزشکان و مراقبتگران بیشتر و افزایش مشارکت در صدها موسسه است. هدف اسموسیس استفاده از ویدیوها و پلتفرم یادگیری برای آموزش بیش از یک میلیارد پزشک و مراقبتگر تا سال ۲۰۲۵ است.

Osmosis  در تلاش برای پاسخگویی به نیاز اجتماعی

آمارها نشان می‌دهد که در سال قبل حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار دانشجو وارد دانشکده‌های پزشکی آمریکا شدند. این شرکت قصد دارد که به آموزش این پزشک‌ها کمک کند و افراد ماهرتری بسازد. کودکانی که پس از جنگ جهانی به دنیا آمدند در حال پیر شدن هستند و بیماری‌های مربوط به کهولت سن در حال افزایش است. باید تا ۲۰۳۰، ۳۵ میلیون متخصص بهداشت و درمان تربیت شود تا نیاز جامعه در زمینه درمان به خوبی پاسخ داده شود. اسموسیس همه تلاش خود را می‌کند که به تربیت بهتر متخصصان کمک کند.

Shiv Gaglani، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار استارتاپ اسموسیس ، در مورد ترک دانشکده پزشکی و شروع این کار توضیح داد: «این استارتاپ در زمینه تولید محتوای آموزشی در مورد آنیوریزم، زیکا و غیره کار می‌کند و از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۵۰ میلیون نفر از محصولات این شرکت استفاده کرده‌اند.»

آمارها و مطالعات نشان می‌دهد که کمبود زیادی در زمینه پرستار و جراح وجود دارد. برای مبارزه با این بحران، اسموسیس شروع به ثبت‌نام کاربران در آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان کرد. این دانشجویان در زمینه پرستاری، دندان‌پزشکی و داروسازی فعالیت می‌کنند.

استارتاپ اسموسیس

سرمایه‌گذاران به اسموسیس و آینده آن باور دارند

این استارتاپ رسالت مهم و اساسی را برای خود در نظر گرفته است و قصد دارد به پزشکان و مراقبتگران این توانایی را بدهد که به بهترین تجارب یادگیری در زمینه پزشکی دسترسی پیدا کنند. شرکت‌ها و موسساتی که روی این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به آینده آن خوش‌بین هستند.

آموزش و به خصوص آموزش پزشکی، نیاز به تغییر نگرش در مورد مسائل مالی دارد. دانشجویان پزشکی در سراسر دنیا باید هزینه‌های زیادی برای آموزش مهارت‌های پزشکی پرداخت کنند. این استارتاپ با آموزش‌های خود می‌تواند این مسئولیت را به بهتریی شکل ممکن انجام دهد.

مدیرعامل اسموسیس از جلب اعتماد سرمایه‌گذارانی مانند Aydin و Alan اظهار شادمانی کرد و گفت که این استارتاپ قصد دارد کارآمدترین و توسعه‌پذیرترین پلتفرم یادگیری را برای متخصصان حوزه پزشکی ایجاد کند. این استارتاپ، آینده بسیار روشنی پیش رو دارد  و تا سال ۲۰۲۵، یک میلیارد نفر را آموزش خواهد داد. این استارتاپ به بهبود بیماری‌های روانی نیز کمک می‌کند. از دیدگاه این استارتاپ، یادگیری و آموزش مهم‌ترین عناصر برای بقای جامعه بشری هستند و می‌توانند بشریت را از مشکلات فراوانی برهانند.

مترجم:جلال شایان

مطالب مرتبط:
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.