رسول محمدی، مدیر بازاریابی استارتاپ الوپارک: اولین پارکینگ هوشمند در منطقه ۲ راه‌اندازی می‌شود

الوپارک سرویس رزرو آنلاین جای پارک در پارکینگ‌های عمومی و خصوصی سطح شهر است. رسول محمدی، مدیر مارکتینگ استارتاپ الوپارک این سرویس را به این صورت معرفی می‌کند: «در ۷۵ پارکینگ سطح شهر تهران پروژه الوپارک پیاده‌سازی شده است؛ الوپارک در این پارکینگ‌ها به این صورت پیاده‌سازی شده است که اپلیکیشن‌ بخشی مربوط به رانندگان است و از سمت دیگر مربوط به پارکینگ.»

فعالیت در منطقه پایلوت شهر هوشمند

محمدی ادامه می‌دهد: «منطقه ۲ شهرداری تهران به عنوان بخش پایلوت شهر هوشمند انتخاب شده است و با تمرکز بیشتری در این زمینه فعالیت دارد. ما هم یکی از استارتاپ‌های فعال در این منطقه هستیم و حدود ۱۰ پارکینگ عمومی و تعدادی پارکینگ خصوصی در این منطقه را تحت پوشش قرار داده‌ایم.»

پارکینگ‌های خصوصی تحت پوشش الوپارک به چه صورت هستند؟

او در رابطه با پارکینگ‌های خصوصی به این صورت توضیح می‌دهد که منظور از پارکینگ‌های خصوصی پارکینگ‌هایی است که برای تمامی مشتریان قابل استفاده نیست و می‌گوید: «کاربرانی مانند مشتریان سازمانی یا افرادی که خودروی ساکن دارند و تردد روزانه ندارند و برای مدت زمان طولانی مانند یک هفته یا یک ماه خودرو در محل ساکن باشد، می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. پارکینگ‌هایی مانند ظرفیت خالی پارکینگ‌های مجموعه هتل‌ها یا مدارس و حتی شرکت‌هایی که ۵شنبه و جمعه‌ها تعطیل هستند می‌توانند پارکینگ‌های خود را از طریق الوپارک در اختیار دیگران بگذارند.»

راه‌اندازی اولین پارکینگ هوشمند در منطقه ۲ تهران

مدیر مارکتینگ استارتاپ الوپارک از آغاز مذاکراتشان برای ورود به شهرهای تبریز و قم خبر می‌دهد و می‌گوید: «شهرداری منطقه ۲ فضایی را برای پروژه پارکینگ هوشمند اختصاص داده تا نتیجه نهایی و تجربه پارکینگ هوشمند را کسب کند. این پروژه از سوی شهرداری منطقه ۲ به ما سپرده شده است و این روزها در شرف انجام کارهای عملیاتی هوشمندسازی این پارکینگ مثل انجام خط‌کشی‌های مورد نیاز هستم.»

او ادامه می‌دهد در هرکدام از ۷۵ پارکینگی که در سطح شهر تهران تحت پوشش ما است، تنها از اپلیکیشن ما استفاده می‌شود و تا الان از هیچ سنسوری در هیچ‌کدام از پروژه‌های ما استفاده نشده است تا امروز که برای اولین بار در منطقه ۲ پارکینگ هوشمندی خواهیم داشت.»

محمدی در رابطه با اجرا و عملیاتی کردن پروژه‌هایی که نیاز به سنسور و تجهیزات سخت‌افزاری دارد توضیح می‌دهد که با استارتاپ هوم در گذشته تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است و امور مربوط به پارکینگ هوشمند  هم با کمک همان استارتاپ اجرا می‌شود.

تهران هوشمند، نمایشگاهی با کیفیت بالا

او در پایان به نمایشگاه تهران هوشمند اشاره کرده و می‌گوید: «نمایشگاه بسیار خوبی در زمینه‌های شهر هوشمند و به ویژه در حوزه اینترنت اشیا برگزار شد. هم کیفیت نمایشگاه بالا بود و هم بازدیدکنندگان هدفمندی داشت که همین امر بسیار امیدوار کننده بود.»

مصاحبه و تنظیم: عالیه عزتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.