استارتاپ‌های بلاکچینی دپ و دی‌اپ رادار جذب سرمایه کردند

دپ، فرآیند تجزیه و تحلیل و توزیع بیش از ۲۹۰۰ اپلیکیشن غیرمتمرکز یا دفتر کل دیجیتالی توزیع امن و شفاف را بر عهده دارد

دپ یک استارتاپ فعال در زمینه بلاک‌چین است که خود را به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم تحلیل و توزیع جهان در حوزه دی اَپ‌ها (dapps) یا اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز معرفی می‌کند. به تازگی مشخص شد که این استارتاپ توانسته است با برگزاری یک دور تأمین مالی (دور A)، یک میلیون دلار سرمایه از سرمایه‌گذاران مختلف جذب کند. رهبری و هدایت این دور تأمین مالی دپ بر عهده هشد (Hashed)، دو کپیتال (Du Capital) و چند شرکت دیگر بود.

استارتاپ دپ ، فرآیند تجزیه و تحلیل و توزیع بیش از ۲۹۰۰ اپلیکیشن غیرمتمرکز یا دفتر کل دیجیتالی توزیع امن و شفاف را بر عهده دارد. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی که این استارتاپ از آن‌ها استفاده می‌کند، بر پایه فناوری بلاک‌چین هستند. این استارتاپ، معاملات و تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال اتریوم، ایاس، ترون، استیم، توموچین، آی اُ اس تی و کلایتن را انجام می‌دهد.

شرکت مورد بحث امکان انجام معاملات و فعالیت‌های دقیق، امن و مورد اعتماد را فراهم می‌کند. همچنین از الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود برای ارزیابی و سنجش عملکرد و کارایی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند. استارتاپ دپ اخیراً از یک همکاری و شراکت راهبردی و استراتژیک خبر داد. این استارتاپ همکاری جدیدی را با کلایتن، پلتفرم بلاک‌چین شرکت کاکائو شروع کرده است.

پلتفرم بلاک‌چین کلایتن، میلیون‌ها کاربر دارد و قرار است در زمینه یکپارچه‌سازی خدمات تجزیه و تحلیل با استارتاپ دپ همکاری کند. این مشارکت باعث می‌شود که کلایتن به عنوان هفتمین پلتفرم بلاک‌چینی شناخته شود که توسط دپ پشتیبانی می‌شود.

شرکت کاکائو قصد دارد که استارتاپ دپ را از نظر مالی و اقتصادی پشتیبانی کند. هدف از پشتیبانی این شرکت، فراهم کردن بستر لازم برای افزایش تعداد کاربران و درآمد استارتاپ مذکور است. این استارتاپ قرار است که وارد بازارهای مختلف جهان از جمله کره جنوبی شود و از طریق فرصت‌های جدیدی که به واسطه تزریق منابع مالی به این شرکت ایجاد می‌شود، امکان رشد و توسعه خود را فراهم کند.

دپ بزرگ‌ترین مجموعه داده مربوط به اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک‌چین را در اختیار دارد. این استارتاپ بر این باور است که با ایجاد و راه اندازی کیف پول اختصاصی فروشگاه Dapp موانع افزایش استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز از میان برداشته می‌شود. چندی پیش نسخه بتای این کیف پول برای بلاک‌چین‌های ایاس (EOS) عرضه شد.

اخبار اکوسیستم استارتاپی ایران در تلگرام آی‌چیزها دنبال کنید

به بیان ساده‌تر، هدف اصلی و نهایی استارتاپ دپ این است که موانعی که بر سر راه پذیرش اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز قرار دارد را از میان بردارد تا سراسر جهان بتوانند نهایت استفاده از این دسته برنامه‌های غیرمتمرکز ببرند و بتوانند به راحتی با آن‌ها کار کنند و ارتباط برقرار کنند. این استارتاپ قصد دارد به شکلی کار کند که درک مفاهیم برای افراد مبتدی که اطلاعات چندانی در مورد بلاک‌چین ندارند نیز ممکن باشد.

یکی از مهم‌ترین ابزارهای توسعه و گسترش اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، کیف پول فروشگاه دپ است. کایل لو، مدیرعامل دپ از این کیف پول به عنوان مسیری برای دسترسی آسان به تمامی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز یاد کرده است. وی بر این باور است که برای توسعه این برنامه‌ها، لازم است که کاربران به میدان بیایند و از این اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به صورت فراگیر و گسترده استفاده کنند.

مدتی است که استارتاپ بلاک‌چین دپ تمرکز خود را روی ورود به بازار کره جنوبی گذاشته است و به این کشور به عنوان یک بازار جدید و پربازده برای توسعه فناوری بلاک‌چین و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز می‌نگرد. به طور کلی کشورهای آسیایی، اشتیاق زیادی به ارزهای دیجیتال و کاربردهای مختلف فناوری بلاک‌چین نشان می‌دهند.

دور A جذب سرمایه دپ توسط دو شرکت سرمایه‌گذاری هشد و دو کپیتال انجام می‌شود. شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر هشد، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال است که دفتر مرکزی آن در کره جنوبی قرار دارد. این شرکت تاکنون سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در کسب و کارهای دیگر از جمله هندشیک، کوارک‌چین و اواسیس لبز  انجام داده است.

مطالب مرتبط:

شرکت دی‌اپ رادار که رقیب اصلی دپ محسوب می‌شود، اخیراً دور تأمین مالی جدیدی را پشت سر گذاشت. این دور به رهبری نسپرز و بلاک‌چین دات‌کام ونچرز برگزار شد.

دی‌‌اپ رادار موفق شد به کمک سرمایه‌گذاران، دور تأمین مالی کشت اید (سیدمانی) را پشت سر بگذارد. این استارتاپ در این دور، ۲.۳۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرد و می‌خواهد از این سرمایه در فرآیندهای تحقیق و توسعه و اضافه کردن خدمات جدید به سایت خود استفاده کند. در حال حاضر دی‌اپ رادار، ۲۵۰۰ پروژه در زمینه اپلیکیشن‌‎های غیرمتمرکز در دست اجرا دارد و روی چندین بلاک‌چین از جمله اتریوم، ایاس، ترون و لوم کار می‌کند.

ردیابی و پیگیری داده‌ها و اطلاعات مربوط به حوزه دی‌اپ‌ها (اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز) دشوار است؛ زیرا شبکه‌های بلاک‌چین مختلف و متنوعی وجود دارد که هر کدام سبک خودشان را دارند و به قول معروف ساز خودشان را می‌زنند.

ایان کین، یکی از اعضای اصلی تیم دی‌اپ رادار اذعان داشت که استارتاپ آن‌ها به خاطر برخورداری از کاربران و مخاطبان زیاد و چشم‌انداز روشن توانست سرمایه خوب و راضی‌کننده‌ای را جذب کند. وی گفت: «ما یک فرق عمده با رقبای خود داریم. استارتاپ ما، نگرشی عمومی و همه‌جانبه دارد. ما به دنبال جذب مخاطبان و کاربران واقعی به سمت کسب و کار خود هستیم و برای رشد استارتاپ خود از ربات‌ها کمک نمی‌گیریم. به همین خاطر تاکنون توانسته‌ایم جایگاه و پایگاه خود را در بین مخاطبان پیدا کنیم و در ماه بیش از نیم میلیون کاربر واقعی داشته باشیم.»

استارتاپ دی‌اپ رادار نقش مهمی در جلب اعتماد کاربران نسبت به دنیای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ایفا کرد. این استارتاپ توانست، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را به مخاطبان بشناساند و امید دارد که بتواند با جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران به روند رشد و توسعه خود و اپلیکیشن‌های مذکور سرعت ببخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.