عزم جزم SugarBEAT برای تحول در بازار سلامت

رقابت برای بازار ۴.۸ میلیارد دلاری دستگاه‌های مانیتورینگ گلوکز

SugarBEAT یک نمایشگر مداوم گلوکز (قند خون) غیرتهاجمی است که می‌توان آن را در اطراف بازو قرار داد. این محصول در بازار اروپا موجود شده است و فروش خوبی دارد. GlobalData که یک شرکت فعال در زمینه تجزیه و تحلیل داده است، پیش‌بینی کرد که این دستگاه می‌تواند بازار دستگاه‌های بهداشتی پوشیدنی را متحول کند.

Renuka Sreeramoju، تحلیلگر دستگاه‌های بهداشتی در GlobalData اذعان داشت: «دستگاه SugarBEAT به دلیل ماهیت غیرتهاجمی و قیمت پایینی که دارد، می‌تواند رقابت خوبی با دستگاه‌های CGM تهاجمی داشته باشد و در زمان ابتلا به دیابت و قبل از دیابت (بسته به انسولینی و غیر انسولینی بودن) نقش خود را به خوبی ایفا می‌کند.

SugarBEAT چیست؟

SugarBEAT در شرکتی انگلیسی به نام Nemaura Medical تولید شده است و در واقع یک پچ چسب‌دار است که روی بازو بسته می‌شود. این پچ (وصله) برای آنالیز گلوکز، مایع بینابینی را به سطح پوست می‌کشد و با عبور جریان الکتریکی غیرقابل درک آن را آنالیز می‌کند.

Nemaura Medical اعلام کرد که می‌توان سیستم پچ چسبی را در روزهای غیرپیوسته استفاده کرد. این پچ برای بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ و بیمارانی که در حالت پیش‌دیابت هستند، مناسب است. این دو گروه از بیماران باید میزان قند خون را به صورت دوره‌ای چک کنند.

این دستگاه به فرستنده قابل شارژ متصل می‌شود و میزان قند خون را به صورت دائمی و در بازه‌های پنج دقیقه‌ای می‌خواند. پس از بررسی‌ها نمودار مربوط به قند خون ترسیم می‌شود. این دستگاه با گوشی هوشمند نیز سازگار می‌شود و می‌تواند از طربق بلوتوث به گوشی وصل شود.

Sreeramoju گفت: «نیاز بالا به تست خون نوک انگشت و ورود دردناک دستگاه CGM زیر پوست را می‌توان با دستگاه بلوتوثی پوشیدنی CGM با قابلیت اتصال به گوشی هوشمند تعویض کرد.» قرار است که به زودی این دستگاه در انگلستان و آلمان مورد استفاده قرار گیرد.

اندازه‌کیری قند خون بدون سوزن و درد

اندازه بازار CGM

GlobalData پیش‌بینی کرد که بازار دستگاه‌های مانیتورینگ گلوکز در اروپا از ۳.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به حدود ۴.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید. GlobalData نشان داد که این دستگاه می‌تواند تحولی عظیم در بازار پیش دیابت و دیابت به وجود بیاورد.

Faz Chowdhury، مدیرعامل Nemaura Medical اعلام کرد که SugarBEAT نخستین مانیتور مداوم، بدون سوزن و غیرتهاجمی گلوکز است که استفاده از آن هیچ دردی ندارد و روی پوست قرار می‌گیرد.

رقبای SugarBEAT

سایر دستگاه‌های پایش مداوم گلوکز که در بازار وجود دارد، عبارت است از:

  • Senseonics Eversense
  • Abbott FreeStyle Libre
  • Medtronic Guardian Connect
  • Dexcom G6

LifeScan نیز اعلام کرد که قصد دارد به زودی یک سیستم پایش گلوکز روانه بازار کند. این پروژه با همکاری Sanvita Medical صورت می‌گیرد.

مطالب مرتبط:

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.