شبکه پرداخت بلاکچین جهان؛ حالا با ۷۵ بانک قدرتمندتر می‌شود

تعداد بانک‌های سراسرجهان که به شبکه پرداخت بلاکچین پیوسته‌اند به ۷۵ بانک رسید. این پلتفرم که در ابتدا توسط جی پی مورگان معرفی شد یکی از مصادیق ورود فناوری‌های نوین مثل اینترنت اشیا و بلاکچین به بازار آنلاین است که می‌تواند روند پرداخت‌های اینترنتی را تغییر دهد.

شبکه تبادل اطلاعات بین‌بانکی که از سال ۲۰۱۷ معرفی شد، مبتنی بر فناوری بلاکچین است و به بانک‌ها اجازه می‌دهد با سرعت‌بالا و آسان، اطلاعات مربوط به پرداخت‌ها را با یکدیگر مبادله کنند. تاکنون بانک‌های مشهوری چون بانک سلطنتی کانادا و استرالیا، گروه بانکی گروپ هو نیوزلند و سوسیه جنرال فرانسه به این شبکه پیوسته‌اند.

به گفته فایننشیال تایمز، بانک جی پی مورگان تاکنون در تلاش بوده است تا تمامی شرکای بانکی خود را برای پیوستن به این شبکه گرد هم جمع کند. از ۱۱ ماه پیش تاکنون بانک‌هایی مانند جی پی مورگان، رویال بانک کانادا و ANZ درحال آزمایش بر روی پلتفرم این شبکه پرداخت بلاکچین بوده اند.

از این سیستم جدید انتظار می‌رود تا ریسک عدم موفقیت در پرداخت‌های جهانی را به حداقل برساند؛ اما لوفتوس مدیر بخش پرداخت‌های بین‌المللی و ارزی بانک جی پی مورگان گفت: ظرفیت‌های پرشمار بلاکچین به بانک‌ها اجازه داده است تا نسبت به اهمیت موثق بودن و غیرقابل تغییر بودن اطلاعات مطمئن شوند.

در حال حاضر روزانه ۱۴ هزار و ۵۰۰ دلار از تراکنش‌های بین‌بانکی از طریق این شبکه پرداخت بلاکچین انجام می‌شود. بانک جی پی مورگان گفته است با افزایش تعداد اعضا مبلغ تراکنش‌ها نیز افزایش خواهد یافت و برنامه‌هایی برای استفاده از ارزهای دیگری به‌غیراز دلار نیز در این سامانه وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.