حمایت از حضور استارتاپ‌ها در اکسپوی دبی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر داد

معاون جدید گردشگری قدرت گرفتن جایگاه گردشگری، تسهیل ورود گردشگران خارجی با از سرگیری صدور ویزا و تحریک تقاضا در سفرهای داخلی و خارجی را سه ماموریت اصلی خود اعلام کرد.
علی‌اصغر شالبافیان در نشست جامعه تورگردانان ایران که شامگاه سه‌شنبه، ۳۰ شهریورماه در فضای مجازی با حضور فعالان و سرمایه‌گذاران گردشگری، نمایندگان راهنمایان تور، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط بحران‌زده کنونی که کسب و کارهای گردشگری به شدت آسیب دیده‌اند، به همدلی، یک‌صدایی و انسجام نیاز داریم تا این حوزه را تدریجی از وضعیت موجود خارج کنیم. به جهت ارتباطی که با بخش‌های مختلف این حوزه داشتم تصورم این است که با کمک همدیگر اقدامات مؤثری می‌توانیم انجام دهیم.

او با اشاره به محوریت برنامه‌هایی که در اولویت پیگیری خواهد کرد، گفت: جهت‌گیری اصلی محوریت تمام برنامه‌ها بر جلب همکاری تمام بخش‌ها از خصوصی تا دولتی خواهد بود؛ چرا که در این حوزه نقص‌ها و خلاء‌های زیادی وجود دارد که با وجود تمام تلاش‌ها، همچنان حل نشده و پابرجا است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر لزوم قدرت گرفتن جایگاه گردشگری در نظام اداری کشور، حضور در محافل تصمیم‌گیرنده و در اختیار گرفتن تریبون را از جمله محورهای اصلی در ماموریت خود ذکر کرد و افزود: باید این جایگاه را در نظام اداری بازتعریف کرد و در مجامع، محافل و شوراها، حضور فعال‌تری داشته باشیم. رویکردی که از این جریان دنبال می‌شود اصلاح و تعریف قوانین است، مثل قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی که نزدیک به سه دهه از تصویب آن می‌گذرد و اکنون به اصلاح و بازنگری نیاز دارد. گردشگری به تدوین و تصویب قوانین حمایتی نیز نیاز دارد.

او با اشاره به پیگیری تسهیل ورود گردشگران خارجی به ایران و ازسرگیری صدور روادید گردشگری به عنوان یکی از سه محور و ماموریت اصلی خود در معاونت گردشگری، اظهار کرد: در چند روز گذشته تاکید آقای ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبتنی بر تسهیل شرایط سفر گردشگران خارجی به ایران بوده است که امیدواریم با پیگیری مجدانه وزیر، صدور دوباره روادید گردشگری به تدریج از سر گرفته شود.

او بیان کرد: ورود گردشگران خارجی به ایران باید امکان‌پذیر باشد، به گونه‌ای که شرکت‌های واردکننده گردشگر بتوانند برای آینده برنامه‌ریزی کنند. یکی از اصلی‌ترین محورهای کسب و کار این است که روی جهت‌گیری آتی برنامه‌ریزی داشته باشیم.

شالبافیان تحریک تقاضا در سفرهای داخلی و خارجی را که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و سامان‌دهی و نظم بخشیدن به برنامه‌های این بخش را در ادامه اقداماتی که تا کنون انجام شده است، از دیگر ماموریت‌های خود برشمرد و در ادامه گفت: آن‌چه درحال حاضر با آن روبه‌رو هستیم، موضوع نمایشگاه‌های گردشگری است که به‌حق، تورگردان‌ها انتظار دارند از سیاست دولت در این باره مطلع شوند.

از هفته آینده قرار است اکسپو به مدت شش ماه در شهر دبی برگزار شود، بخش گردشگری ایران نیز در این رویداد مهم حضور دارد و به معرفی ظرفیت‌های گردشگری آن پرداخته خواهد شد.

اکسپو یکی از همان تریبون‌هایی است که ما باید از آن استفاده کنیم تا بستری جذاب برای گردشگران ایجاد شود. بر همین اساس، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از طریق دولت درباره ازسرگیری صدور ویزا برای گردشگران پیگیری‌هایی داشته است.

معاون گردشگری همچنین از فعالان گردشگری و تورگردانان درخواست کرد نمایشگاه اکسپو را جدی بگیرند و در ادامه گفت: برنامه‌هایی برای تسهیل حضور کسب و کارهای گردشگری با حمایت ویژه از کسب‌وکارهای نوپا و کم‌بضاعت به منظور حضور در اکسپو در نظر گرفته شده است و جلساتی با فعالان و بخش خصوصی نیز خواهیم داشت تا حداکثر بهره‌برداری را از این نمایشگاه داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.