هوش مصنوعی سامسونگ به کمک تصویربرداری پزشکی می‌آید

شرکت سامسونگ در کنگره جهانی رادیولوژی آمریکای شمالی ۲۰۱۸ از جدیدترین محصولات خود در حوزه پزشکی رونمایی کرد. این محصولات با استفاده از هوش مصنوعی سامسونگ به تصویربرداری پزشکی کمک می‌کنند.

در این کنگره که هر ساله در شهر شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود شرکت بزرگ سامسونگ در مقام پیشتاز فناوری‌های تصویربرداری پزشکی، جدیدترین محصولات خود در حوزه اولتراسوند، رادیوگرافی دیجیتال، توموگرافی کامپیوتری (CT)، تصویربرداری MRI و نوآوری‌های نرم افزاری را در کنگره رادیولوژی آمریکای شمالی ۲۰۱۸ موسوم به RSNA معرفی کرد.

دانگ سو جون، مدیر تجهیزات پزشکی سامسونگ در این مورد می‌گوید:

خیلی خوشحال هستیم که فناوری‌های هوش مصنوعی سامسونگ با موفقیت در دستگاه‌های تشخیصی موجود گنجانده شده و بازار نیز از آن‌ها استقبال کرده است. ما به عنوان یکی از تامین‌کنندگان راهکارهای تصویربرداری تشخیصی، همچنان به همکاری با بیمارستان‌ها و متخصصان حوزه درمان در راستای تقویت فناوری‌های خودمان ادامه خواهیم داد. ما به دنبال این هستیم که با ترکیب رادیولوژی و هوش مصنوعی بتوانیم خلاهای موجود در حوزه مدیریت درمان را پر کنیم.

معرفی نرم افزار تصویربرداری مجهز به هوش مصنوعی سامسونگ

سامسونگ در این نمایشگاه از چند نوع نرم افزار تصویربرداری تشخیصی مجهز به هوش مصنوعی رونمایی کرد. سیستم اولتراسوند – فناوری S-DetectTM برای breast ، یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی سامسونگ است که با استفاده از تصاویر اولتراسوند، ضایعه (سینه) را تحلیل می‌کند. این فناوری هم‌اکنون در سیستم‌های اولتراسوند شرکت سامسونگ در حوزه رادیولوژی قرار داد. این فناوری می‌تواند به استانداردسازی گزارش‌ها و طبقه‌بندی ضایعه یا توده‌های مشکوک سینه بر اساس BIRADS ATLAS کمک کند.

تحقیقات توماسو بارتولوتا، استاد رادیولوژی در دانشگاه پالرمو ایتالیا، نشان داده است که فناوری S-DetectTM برای سینه می‌تواند تا حد زیادی به بهبود تشخیص کلی ضایعه‌ها‌ی سینه و طبقه‌بندی آنها کمک کند. با استفاده از این فناوری، دقت تشخیص رادیولوژیست‌های جوان، بین ۰.۸۳ تا ۰.۸۷ (AUC مساحت زیرنمودار) بهبود پیدا کرد. در واقع، این فناوری ابزار کمکی مناسبی برای تشخیص‌های مربوط به سینه در میان پزشکان تصویربرداری باشد.

شرکت سامسونگ در غرفه امسال خود در این کنگره جهانی، یک بخش مجزا به نام «بخش هوش مصنوعی» ایجاد کرد تا بازدیدکنندگان بتوانند تجربه ساده‌تری از محصولات هوش مصنوعی سامسونگ داشته باشند. سامسونگ همچنین یک سمپوزیوم برگزار کرد تا نشان دهد فناوری‌های پردازشی این شرکت چطور می‌تواند دقت تشخیص و ایمنی بیماران در برابر تشعشعات را بالاتر ببرد.

منبع: گجت نیوز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.