پنجمین دوره چالش‌های حوزه ICT برگزار می‌شود

پنجمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT Challenge) با تمرکز بر ۶ زبان برنامه‌نویسی، توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

رویدادهای ICT Challenge مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است که تحت یکسری قوانین خاص و در جهت حل چالش های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی توسط گروه شریف آی سی تی مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

در هر یک از این رویدادها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد بررسی قرار می‌گیرد و یک مسابقه برای حل این چالش به صورت حضوری و طی یک تا دو روز برگزار خواهد شد.

پنجمین دوره این مسابقات در روزهای ۵ و ۶ تیرماه سال جاری در دو مرحله «مهارت حل مسئله» و «خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی» برگزار می‌شود. موضوع این دوره از مسابقات، زبان‌های برنامه نویسی «PHP، Go LONG، NODe,js، Python، .Ne» و جاوا تعیین شده است.

در مرحله اول این رقابت مهارت حل مساله تیم‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند. به این صورت که شرکت‌کنندگان در ابتدای مسابقه تعدادی سوال که از چالش‌های واقعی در حوزه برنامه‌نویسی است را دریافت می‌کنند و حدود ۱۰ ساعت باید این مسایل را حل کنند. در کل این مدت تیم داوری و تیم منتورها در کنار شرکت‌کنندگان هستند و تیم‌ها را تحت نظر دارند. تیم‌ها پس از حل مسائل پاسخ‌های خود را از طریق سامانه مسابقات به داوران ارسال می‌کنند.

در مرحله دوم خلاقیت، نوآوری و ایده‌پردازی تیم‌ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت. در روز دوم مسابقات تیم داوری رویداد کلیه تیم‌هایی که پاسخ مسائل را در سامانه داوری ثبت کرده‌اند را به ترتیب زمان ثبت پاسخ در سامانه جهت ارائه حضوری راه­ حل‌ها و دفاع از پاسخ های خود به محل مخصوص داوری مسابقات فرا ­خوانده می‌شوند. هر تیم حدود ۱۵ دقیقه فرصت دارد تا با طراحان چالش‌ها به بحث و گفتگو بنشینند.

با توجه نمره فنی هر تیم در مرحله اول و نمره ارائه حضوری در مرحله دوم تیم‌های برتر مشخص خواهند شد و جوایز نقدی خود را دریافت خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.