شروع به کار دوباره نجوا

نجوا با صدور بیانیه ای از جزییات اتفاقات اخیرش گفت

نجوا به عنوان بزرگترین ارائه‌دهندهٔ سرویس‌های ریتنشن مارکتینگ ایرانی، همواره اعتماد مشتریان خود را ارج نهاده و در این سال‌ها، به پشتوانهٔ حضور گرم کاربران خود در مسیر پیشرفت رو به جلو حرکت کرده است. از آنجایی‌که ما همیشه سعی بر شفافیت در امور و اطلاع‌رسانی به مخاطبان داشته‌ایم، لازم دانستیم اطلاعاتی را در خصوص اتفاقات پیش‌آمده برای نجوا در یک ماه اخیر به همراهان عزیزمان ارائه کنیم.

روز شنبه، ۹ مهرماه، در ساعات اولیهٔ صبح، سرویس «پوش نوتیفیکیشن» نجوا در بستر فایربیس، هدف نفوذ امنیتی قرار گرفت و تعدادی پوش نوتیفیکیشن به بخش محدودی از کاربران ارسال شد. به جهت اینکه حفظ امنیت اطلاعات کاربران نجوا، اصلی‌ترین اولویت ماست، در اولین اقدام، تمامی سرویس‌ها را غیرفعال کردیم؛ به این ترتیب ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها در همان لحظات ابتدایی متوقف شد. پس از آن، تیم فنی نجوا فرایندهای بررسی سیستم‌ها را برای بازنگری و اطمینان از امنیت سرویس آغاز کرد.

لازم به ذکر است که مسئلهٔ پیش‌آمده صرفا محدود به «ارسال» پوش نوتیفیکیشن در لایه اپلیکیشن بوده که از طریق یکی از APIهای قدیمی این نفوذ صورت گرفته است و هیچ‌گونه دسترسی به سرور و اطلاعات کاربران رخ نداده است. ضمن اینکه وب‌سایت‌هایی که از این سرویس استفاده می‌کردند به هیچ‌وجه تحت‌تاثیر قرار نگرفتند.

پنل نجوا با اعمال تدابیر امنیتی جدید و حصول اطمینان از امنیت کامل سرویس، از ۲ آبان‌ماه دوباره شروع به فعالیت کرد و تمامی سرویس‌ها در دسترس کاربران قرار گرفت. در این مدت تیم نجوا با ارزیابی‌های دقیق، اقدامات امنیتی لازم را برای جلوگیری از وقوع مجدد این گونه رخدادها انجام داده است.

همچنین در سرویس‌هایی که به صورت اشتراکی ارائه می‌شوند (پوش‌نوتیفیکیشن و ایمیل)، ۳۰ روز به مدت زمان اشتراک کاربرانی که در تاریخ ۹ مهرماه، پنل فعال داشته‌اند، افزوده خواهد شد.

از همهٔ کاربرانی که در این مدت، با صبر و بردباری خود ما را مشایعت کرده‌اند، سپاسگزاریم و قدردان همراهی‌شان هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.