نهال فین‌تک تمدید شد

مهلت شرکت در فراخوان دومین جشنواره نهال فین‌تک تا ۲۰ بهمن تمدید شد

آگهی| جشنواره «نهال فین‌تک» رویدادی است که برای تقدیر از برگزیدگان صنعت فین‌تک ایران شکل گرفته و در پایان هرسال مجموعه‌ای از اپلیکیشن، محصول، راهکار، شرکت یا نهادهای برگزیده و نیز افراد تأثیرگذار در حوزه فین‌تک را به عنوان برگزیدگان سال معرفی و از آنها تقدیر به عمل می‌آورد.

این جشنواره برای نخستین بار اسفندماه سال گذشته، هم‌زمان با یازدهمین رویداد فیناپ با عنوان «جایزه سال فین‌تک ایران» برگزار گردید و امسال، دومین جشنواره «نهال فین‌تک» ۱۴ اسفند ۹۹ با معرفی برگزیدگانی از بخش‌های مختلف این صنعت، برگزار خواهد شد.

چه دسته‌بندی‌هایی می توانند وارد جشنواره شوند؟

دسته­‌بندی‌های حاضر در جشنواره امسال نهال فین‌تک به شرح زیر است:

  1. کسب‌وکارهای حوزه فناوری‌های مالی با زیر مجموعه‌های: پی‌تک، بانک‌تک، بانکداری باز، رگ‌تک و امنیت و احراز هویت.
  2. استارتاپ‌های حوزه فناوری‌های مالی شامل: پی‌تک، لندتک، کرادفاندینگ، اینشورتک، ولث‌تک، پس‌انداز و مدیریت مالی شخصی و نیز رمز ارزها.
  3. نهادهای تأثیرگذار در حوزه فناوری‌های مالی : در این دسته نهادهای دولتی، بانک‌ها، شتابدهنده، فضای کار اشتراکی، مراکز نوآوری، گروه‌های سرمایه‌گذار، سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌توانند شرکت داشته باشند.
  4. افراد تأثیرگذار حوزه فناوری‌های مالی : جشنواره نهال­ فین­تک بر آن است تا در پایان هر سال یک نفر را به عنوان فرد تاثیرگذار آن سال صنعت، انتخاب کند.

انتخاب و داوری

وظیفه انتخاب برگزیدگان به عهده کمیته داوری متشکل از نمایندگانی از بخش‌های مختلف حوزه‌های مالی، بانکی و فین‌تک، که دارای آگاهی و دید مناسب و کافی به صنعت و بخش­های تخصصی خود هستند، می باشد. فرآیند داوری بر اساس شاخص هایی از پیش تعیین شده انجام می پذیرد و نتایج آن در روز ‍‍۱۴ اسفند همزمان با رویداد اختتامیه جشنواره نهال فین­تک منتشر خواهد شد. در این دوره معیارهای انتخاب هر بخش به شرح زیر است:

  • کسب‌وکارها براساس شاخص‌های: محصول، مدل کسب‌وکار، بازار و تکنولوژی.
  • استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی براساس شاخص‌های: محصول، تیم، مدل کسب‌وکار و بازار.
  • نهادهای تأثیرگذار بر رشد فناوری‌های مالی براساس: تمرکز بر فین‌تک، زنجیره حمایت مشخص، فعالیت مستمر، تعداد خروجی‌های مؤثر و تعداد سرمایه‌گذاری مؤثر.
  • و در انتخاب چهره‌های تأثیرگذار در حوزه فناوری‌های مالی که چهارمین دسته جشنواره امسال است، شاخص‌های: اثرگذاری در صنعت، محبوبیت در صنعت، خلق ارزش افزوده و نوآوری در صنعت، حائز اهمیت خواهند بود.

جهت برقراری عدالت میان نامزد های پذیرفته شده در جشنواره نهال فین­تک، به هر شاخص‌ وزن و امتیاز ویژه و جداگانه ای اختصاص یافته است و هیئت داوران در طی جلسه داوری مطابق با جدول امتیازدهی، فرآیند داوری را به انجام خواهند رساند.

چرا نهال؟

نهال، سمبلی از صنعت نوپای فین‌تک در ایران است، صنعتی که برای رشد و شکوفایی؛ به آب، خاک، نور و حمایت احتیاج دارد. جشنواره «نهال فین‌تک»، تلاش دارد بارقه نوری برای رشد نهال نورس این صنعت در کشور عزیزمان باشد. همچنین این جشنواره قددردانی از افرادی را که نهال فین‌تک را در ایران کاشته اند، و برای رشد و بالندگی آن می‌کوشند، یکی از رسالت‌های خود می‌داند. یکی دیگر از رسالت های جشنواره «نهال فین‌تک» فراهم کردن فضای رقابت و ایجاد انگیزه برای تولد ایده‌های جدید و نوآور در این صنعت می باشد.

ارزش جایزه نهال فین‌تک

نظر به این‌که ارزش هیچ جایزه و پاداشی با ارزش کار برگزیدگان این جشنواره قابل قیاس نیست، جوایز جشنواره نهال فین‌تک به گونه ای انتخاب شده اند که دارای ارزش معنوی باشند. به همین منظور در هر دوره از جشنواره با پرداختن به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی و شناسایی بستر­های مناسب برای فعالیت مسئولانه صنعت فین‌تک و تیم فیناپ، که برگزار کننده جشنواره نهال فین­تک است، جوایز اهدایی جشنواره حائز ارزش معنوی بوده و ماندگاری آنها مدنظر می باشد.

نحوه ثبت‌نام علاقه‌مندان برای کاندید شدن

جهت اطلاعات بیشتر و ورود به فرآیند دومین جشنواره نهال فین­تک، اشخاص، کسب‌وکارها، استارتاپ‌ها، شرکت‌ها و نهادهای حوزه فین‌تک می توانند تا تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ با ثبت‌نام در وب‌سایت رویداد فیناپ به نشانی Finupevent.ir وارد گردونه رقابت شده و شانس خود را برای دریافت جایزه نهال فین‌تک بیازمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.