آخرین وضعیت راه‌ اندازی سامانه ارز دیجیتال ملی در کشور از زبان آذری جهرمی

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی در مورد آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه ارز دیجیتال ملی در کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش آی چیزها و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آذری جهرمی با طرح پرسشی درباره تعریف ارز دیجیتال خاطرنشان کرد: اولاً برای عنوان یا عبارتی که برای ارز دیجیتال ملی به کار می‌بریم، باید دقت بیشتری کنیم و بدانیم به طور اساسی ارز دیجیتال به چه معنا است.

به گفته او باید این مسئله را تعریف کنیم که ارز دیجیتال به معنای پول رایج کشور است یا اینکه می‌خواهیم از ارز دیجیتال برای فعال کردن سیستم تبادلات بین بانکی استفاده کنیم.

مقاله‌های مرتبط:

ارز دیجیتال برای کاربران هندی برنامه واتس اپ در راه است

هیچ وب سایتی مجوز قانونی استفاده از رمزارزها را ندارد

رمز ارز ملی در اختیار بانک‌های تجاری کشور قرار می‌گیرد

آذری جهرمی افزود: به لحاظ فنی برای رمز نگاری ارز دیجیتال مبتنی بر  تکنولوژی بلاک چین و اینکه این ارز مورد استفاده قرار گیرد، مدل‌های نمونه آن ساخته شده و در اختیار بانک مرکزی است که می تواند در این رابطه تصمیم بگیرد.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه  بانک مرکزی سیاست‌گذار رسمی در حوزه پولی و مالی کشور است، تصریح کرد: اکنون می‌توان از بلاک چین به عنوان پیام‌رسان‌های بین بانکی استفاده کرد.

آذری جهرمی با بیان اینکه این دانش، امروز در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: دانشجوهای دانشگاه‌های تهران از جمله صنعتی شریف در بسیاری از کسب و کارها سیستم پیام‌رسان بین بانکی بر مبنای بلاک‌چین را توسعه دادند که آن هم در حال حاضر در اختیار بانک مرکزی است و طبیعتاً باید در این زمینه تصمیم گیری شود، بنابراین این ظرفیت در کشور وجود دارد اما سیاستگذاری‌ها درمورد این موضوع توسط بانک مرکزی انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.