دکتر ساینا و پذیرش 24 بالاتر از اسنپ‌دکتر و پزشکت

تجربه کاربران از کار با اپ‌های پزشکی در دوران کرونا چه می‌گوید؟

فرض کنید با حالت تهوع و مشکلات گوارشی آزاردهنده مواجه‌اید و با تبلیغات فراورانی که این روزها اپلکیشن‌های پزشکی و مشاوره می‌کنند به صرافت این افتاده‌اید که به یکی از آن‌ها مراجعه کنید و دردتان را درمان یا حداقل آرام کنید. فکر می کنید نتیجه چه می‌شود؟

در یک سناریوی فرضی که استارتاپ تستادی که کار تخصصی‌اش همین آزمون‌های فرضی است اپلیکیشن‌های پزشکت، پذیرش24، اسنپ‌دکتر و دکترساینا از نظر سرعت نمایش اطلاعات، دسته‌بندی‌ها، عملکرد و تنوع فیلترها، نتایج مرتبط به جستجو، ارتباط با پشتیبانی، روند ثبت‌نام و ورود به اپلیکیشن، نمایش اطلاعات متخصص، وضوح فرایند مشاوره، تنوع راه‌های مشاوره و سرعت برقراری ارتباط با متخصص بررسی کرده… ببینید هریک چه نمره‌ای می‌گیرند؟

بر اساس این سناریوی فرضی دکتر ساینا اپ بهتری از سایر رقبایش طراحی کرده، پذیرش 24 در رتبه بعدی قرار می‌گیرد و بعد از آن اسنپ‌دکتر و در نهایت هم پزشکت… اگرچه اختلاف‌ها چندان نیست و به‌طور کلی نمرات منفی آن‌ها فاصله زیادی با نمرات مثبت‌شان ندارد.

نتایج بازخورد مشتریان در این تحقیق نشان می‌دهد که با وجود رشد این پلتفرم‌ها در دوران کرونا و سرمایه‌گذاری‌های فراوان در توسعه محصول و تلاش‌های فراوان برای برنامه‌ریزی، نرم‌افزارهای این کسب‌وکارها هنوز تا رسیدن به حالت ایده‌آل برای استفاده کاربران فاصله دارند.

برای نمونه نکته جالب‌توجه اینکه کاربران در تمامی این نرم‌افزارها، در بخش‌های نتایج با جستجو و ارتباط با پشتیبانی با مشکل یا ابهام مواجه شده‌اند‌.

شما کدام اپلیکیشن پزشکی را امتحان کرده‌اید؟ تجربه‌ کاربری‌تان چطور بوده؟ چقدر این سناریوی فرضی تستادی را معتبر و قابل اتکا می‌دانید؟

1 نظر
  1. محدثه می گوید

    من از سایت پذیرش۲۴ و سایت دکتریاب استفاده میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.