اطلاعیه فلایتیو: فعلا سفر نکنید!

کرونا؛ کمای صنعت گردشگری ایران

حجم بلیت‌های استردادشده تا پایان سال به ۳۰ میلیارد تومان خواهد رسید. در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و خطرات و نگرانی‌های جدی که این بیماری برای سلامت شهروندان می‌تواند داشته باشد، وب‌سایت فلایتیو، یکی از شرکت‌های  فروش آنلاین بلیت قطار، هواپیما و اتوبوس از شهروندان خواسته که فعلا تا حد امکان سفر نکنند.

شرکت فلایتیو در پی شیوع ویروس کرونا و برای پیشگیری از این بیماری، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «متاسفانه با شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان و ایران، در حال تجربه‌ برهه‌ای نگران‌گننده و پرخطر هستیم. بنابراین  فارغ از منافع کسب‌وکاری، همه موظفیم برای گذر از این شرایط نامطلوب در کنار هم و حامی یکدیگر باشیم، بنابراین منطق حکم می‌کند برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، سفر نکنیم و تا آنجا که ممکن است ارتباط خود را با دیگران کاهش دهیم.‌»

بنابراین ما هم به سهم خود در فلایتیو جهت کمک برای گذر از این شرایط تصمیم‌هایی گرفته‌ایم که در ادامه می‌آید:

  • به‌منظور آرامش‌خاطر مسافران نوروزی، فلایتیو استرداد ۱۰۰درصد مبلغ بلیت پروازهای داخلی و خارجی را عملیاتی کرده است. این پیشنهاد که ابتدا طی مصوبه ابلاغی از سمت سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شد، هم‌اکنون توسط شرکت‌های هواپیمایی به‌تدریج در حال انجام است. فلایتیو بدون کسر هیچ‌گونه جریمه و کارمزد از پروازهای مسترد شده ۱۰۰درصد مبلغ پروازهای کنسلی را به مشتری عودت می‌دهد. البته این قوانین (بازه زمانی خرید پروازهایی که استرداد بدون جریمه برایشان ممکن است) برای هر ایرلاین متفاوت است.
  • پشتیبانی کامل و سریع جزء وظایف ابتدایی و بدیهی ماست. ما متعهدیم در این شرایط پاسخ‌گو بوده و خواسته‌های مشتریان خود را با جدیت پیگیری کنیم. خدمات پشتیبانی فلایتیو به‌صورت آنلاین، تلفنی و حضوری بر قرار است. فرایند استرداد بلیت پروازها م از طریق وب‌سایت فلایتیو به‌صورت خودکار قابلیت اجرایی دارد.
  • فلایتیو برای شرایط فورس‌ماژور دارای پروتکل‌هایی از پیش‌تعیین شده است. حجم مبلغ استردادشده، تنها در روز ۵ اسفندماه ۹۸ بیش از ۲۰ میلیارد ریال بوده و پیش‌بینی می‌شود در صورت عدم مهار شیوع ویروس کرونا و ادامه استرداد پروازهای مربوط به سفرهای نوروزی، مبلغ پروازهای مستردشده تا پایان سال به ۳۰۰ میلیاد ریال افزایش پیدا کند.
  • متاسفانه این روزها در بدترین شرایط و وضعیت صنعت گردشگری ایران در طول چند دهه گذشته به‌سر می‌بریم. اتفاقاتی که در ماه‌های گذشته شاهد بوده‌ایم به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم، در به‌وجود آوردن وضعیتی که می‌توان آن را «کمای صنعت گردشگری ایران» نامید دست‌به‌دست هم داده‌اند. از این‌رو و با توجه به اینکه مسافران، به‌شکل مستقیم با شرکت‌های گردشگری مانند فلایتیو در ارتباط هستند، توقع داریم که در این شرایط همه فعالان و نهادهای مرتبط با صنعت گردشگری ایران از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کنار شهروندان و کسب‌وکارهای گردشگری باشند و با برنامه و اقدام فوری ما را در گذر از این شرایط سخت یاری کنند.

مطالب مرتبط:

دورکاری و ریزش مشتری: استارتاپ‌ها در برابر کرونا

کرونا و استارتاپ‌هایی برای ارتباط تصویری با پزشکان

دست حوادث بر گلوی گردشگری

کرونا فاتحه‌خوانی را آنلاین کرد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.